В Україні запустили челендж #селояквоноє

12 квітня 2019, 06:00 8656

В Україні щорічно сільське населення скорочується на 147 тис. осіб, а це — мінус 18 сіл щороку. Це також дорівнює половині таких міст як Черкаси, Житомир, Чернігів та Суми. Загалом за період незалежності з карти України зникло понад 470 сіл.

Саме тому питання щодо актуальності відродження українського села та розвитку сільських територій з кожним роком набирає все більших обертів. Та в українських сіл є майбутнє, воно за молодими, прогресивними людьми, необов’язково, які народилися і виросли в селі, але і за містянами. 

Враховуючи краще екологічне благополуччя в порівнянні з міськими територіями, експерти передбачають, що в перспективі 10-15 років буде відбуватись повернення жителів міст до життя на сільських територіях.

Освітній проект «Агрокебети» разом із AgroPortal.ua з метою популяризації українського сільського господарства, зеленого туризму, історико-культурної спадщини та загалом українського села запускає челендж #селояквоноє.

Умови челенджу: 

— зробити фото на фоні таблички з назвою села (яке це буде село та локація, обирати вам: там, де народилися чи одружилися, закохалися чи розчарувалися, де родичі чекають на картоплю, куди друзі запрошують на шашлик, село, яке запало в душу, або сільський краєвид, який полонив вас дорогою, чи, навпаки, розбив вам серце. Обмежень немає, включайте креатив);

— викласти фото у Facebook із хештегом #селояквоноє; 

— поставити відмітку геолокації, відмітити це село;

— передати челендж мінімум 5 новим учасникам, відмітивши їх: «Передаю виклик _, _, _, _, _».

У учасника є лише 7 днів, щоб виконати умови челенджу. Ті ж, хто відмовляється/не може прийняти цей челендж, повинні протягом цих 7 днів перерахувати мінімум 1000 грн на реалізацію проекту в одному із сіл України, яке визначиться в рамках конкурсу «Неймовірні села України 2019» і запостити фото чеку (за бажанням). 

Хто не прийме челендж, а також відмовиться фінансово підтримати освітній проект, напишіть чесно в коментарях: «Мені байдуже майбутнє українського села».

Кому, як не нам з вами виштовхнути Аграрну Україну зі стереотипної парадигми, показавши її такою, якою вона є? Кому, як не нам з вами показати, що молоді люди роблять успішну кар'єру в агробізнесі до 30 років? Кому, як не нам з вами показати, що у селі народжуються і виростають таланти? Кому, як не нам з вами показати, що українські села неймовірні?