Але казка не може тривати вічно й ти прокидаєшся від сонячного проміння, що пробилося крізь тінь дерева. Екскурсія в саду добігала кінця. Так розпочалась моя практика в ТОВ «Оксамит» с. М-Погорілове Вітовського району Миколаївської області.
Дане підприємство є дуже перспективним, адже воно займає 39,8% площі насаджень в плодоносному віці серед сільськогосподарських підприємств Вітовського району та виробляє 69,15% валового збору плодів сільськогосподарських підприємств даного району. Урожайність ТОВ «Оксамит» становить 7,52 ц з 1 га площі насаджень в плодоносному віці, що на 3,22 ц з 1 га більше, ніж по району. Тож, не дивно, що я обрала саме це підприємство для літньої практики.
Ситуація в країні така, що більшість молоді залишає села в пошуках кращого життя. До проходження практики я не розуміла чому це саме так, але на власному досвіді зрозуміла, яка це важка праця.
Доброзичливий і чуйний керівник ТОВ «Оксамит» Микола Миколайович допоміг мені з гуртожитком, знайшов комфортні умови проживання недалеко від підприємства, але мені, як корінному міському жителю, вкрай не вистачало розваг. На вибір було лише дві — або вкотре передивлятися серіал, або читання улюбленої книги. Інфраструктура на селі занепадає, немає дискотек, кафе, розважальних центрів. Разом з тим, є і свої переваги. Можна відпочити від спекотного міста, подихати свіжим й чистим повітрям.
Вперше опинившись на підприємстві, одразу пітніють долоньки, а в горлі пересихає й боїшся щось зіпсувати, зробити щось неправильно. Але в тому й сенс, що ти повинен намагатися ще й ще. Не виходить — переробляти, запитувати те, чого не знаєш, адже на практиці все зовсім по-іншому. Ти повинен за допомогою набутих знань пізнати практичну частину своєї професії.
Найважливішим у практиці є набуття нових навичок, необхідних для подальшого розвитку як професіонала й гарного спеціаліста. Практика допомагає розкрити свій потенціал, і тоді навчання в університеті набуває нових барв.
Та невдовзі літня практика закінчилася й я повернулася з казкових канікул у селі. Тепер садочок чекатиме на мене до наступного року, а поки — він міцно засне аж до весни.
Галина Коник, 4 курс, факультет менеджменту, Миколаївський національний аграрний університет
Финал Всеукраинского конкурса «Лучшая аграрная практика 2016». Голосуем!