Ой, ходила я по полю, серед кукурудзи

12 грудня 2016, 00:00 2200

Літо — чудова пора, коли здійснюються мрії кожного студента: нарешті вільний! Можна подорожувати, смажитись на сонці, зустрічатися з друзями... Але ти вже не школяр і після навчання тебе чекає обов'язкова виробнича практика. Спочатку сумно, але потім, по закінченню практики, ти розумієш, що бути дорослим не так уже й погано.

Після закінчення першого курсу мої одногрупники практикувалися в навчальному корпусі, на дослідних ділянках. А я без вагань погодилася проходити свою першу практику на полях ННПЦ МНАУ, на базі якого американська компанія Monsanto не перший рік вирощує гібриди кукурудзи.

Спочатку я сумнівалася в своєму виборі, тому що багато знайомих відмовляли мене, казали, що це важка праця як для дівчини. Але нас оточили дбайливі викладачі, поряд були друзі-студенти і нова, цікава робота. І не дивлячись на те, що я народилася і зростала в місті, мені вдалося швидко адаптуватися до сільського ритму життя.

З технологією вирощування гібридів кукурудзи нас ознайомила куратор нашої академічної групи Маргарита Корхова. Спочатку вона розповіла нам про особливості схеми посіву вирощуваних гібридів. Ніколи б не подумала, що все так складно і серйозно, хоча бувала у бабусі в селі і бачила як росте кукурудза. 

Найбільш відповідальною виявилася робота по видаленню волоті материнської лінії ділянок гібридизації кукурудзи двох фертильних гібридів, адже від якісного виконання цієї надзвичайно важливої технологічної операції залежить кінцевий результат нашої роботи, особливо у параметрах схожості та генетичної чистоти.

Нам пояснили, що спершу ця робота здійснюється спеціальними агрегатами, а потім кожне стебло слід контролювати вручну. Але це було не так просто, доводилось декілька раз проходити рядки, щоб остаточно все видалити. На цьому етапі практики знадобилися знання з ботаніки, які ми змогли поповнити, побачивши на власні очі всі виробничі процеси.

Хто ходив через поле, де росте кукурудза, той, мабуть, знає, що це таке: пилок суцвіть кукурудзи, земляний порох, гостре листя рослин. Але керівництво університету та компанія Monsanto, яка чітко притримується правил та процедур, пов'язаних із безпекою та захистом здоров'я, подбали і про захист студентів. На початку робіт нам було видано спеціальний одяг та окуляри, що захищали від пливу рослинного пилку та бруду.

Дякуючи тому, що я проходила практику в ННПЦ МНАУ, я побачила процес селекціонування кукурудзи, брала участь у вирощуванні майбутнього насіння, яке прославить Україну за кордоном.

Після практики я остаточно зрозуміла, що недаремно після школи обрала саме цю спеціальність. У майбутньому я хочу працювати в аграрній сфері. Але для цього потрібні не лише теоретичні знання, які нам дають наші викладачі в університеті, а й практичні навички, здобуті на виробничій практиці.

Наразі моя головна мета — здобувати знання, які я зможу застосувати на практиці у майбутньому.

Олена Остапенко, 1 курс, факультет агротехнологій, Миколаївський національний аграрний університет


Финал Всеукраинского конкурса «Лучшая аграрная практика 2016». Голосуем!