Неймовірні села України 2019: Гільча Друга

17 червня 2019, 00:00 11470

Гільча Друга, що на Рівненщині, — село з багатою славною історією, культурою та традиціями. Значну роль у цьому відіграли чехи, які проживали на території села в 1872-1947 роках. В спадок від них залишилося багато споруд, які використовуються і сьогодні (будинок культури, млин, приміщення сільської ради, відділення зв'язку, дільниця державної ветеринарної медицини). В селі знаходиться джерело Святого Миколая, куди здавна полюбляли заїжджати видатні письменники України.

Кількість населення у 2018 р. — 579 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. У селі знаходиться етнографічний музей-садиба «Гульча», кімната-музей в будинку культури, пам'ятка архітектури місцевого значення «Заїзд-корчма» та «Млин Говорки», а також «Будинок Говорки».

Туристична інфраструктура. На території села знаходиться магазин-кафетерій та два кафе. Для проживання підійде приміщення міжнародної організації «Надія-Людям» та етнографічний музей-садиба «Гульча».

Участь у конкурсах, програмах та грантах. Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Рівненської області — створено тренажерний зал; проект «Моє село — найкраще в світі» — встановлено дві культові статуї Богородиці; проект заміни вікон та котла в дитячому садочку «Теремок»; проект «Впровадження альтернативних джерел енергії для опалення закладів охорони здоров’я» — встановлення твердопаливних котлів в амбулаторії загальної практики сімейної медицини; проект «Придбання обладнання для відродження млина «Говорки» — закуплено обладнання для розширення мукомольних послуг для населення; проект «Комфорт і затишок в будинку культури та публічно-шкільній бібліотеці» — встановлено тепловий генератор для опалення будинку культури.

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. У 2013 році в селі створений орган самоорганізації населення, обрано старосту села, яка бере активну участь у написанні та реалізації проектів. З 2017 року підприємець Гаврон Олександр Анатолійович з власної ініціативи відтворює поселення чехів початку ХХ ст. в проекті «Етнографічний музей-садиба «Гульча».

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. Сільська рада за останні 5 років перемогла у 12 конкурсах і грантах, в яких було виграно більше 500 тис. грн, які використані на розвиток села, покращення умов проживання та розвиток туристичної привабливості.

Бізнес-план — розвиток Етнографічного музею-садиби «Гульча».

Створення Етнографічного музею-садиби «Гульча» дасть поштовх до розвитку туристичного потенціалу села, залучення туристів, розбудови інфраструктури обслуговування та зеленого туризму, створення нових робочих місць.

Загальна сума витрат проекту складає 500 тис. грн. З них 100 тис. грн підуть на побудову приміщення для зберігання та демонстрації старовинної сільськогосподарської техніки та обладнання площею 250 м2. Для реалізації даного проекту селу необхідно 6 місяців.


Проголосувати за бізнес-план села можна тут