Неймовірні села України 2017: як витратили виграш фіналісти

11 червня 2018, 06:42 4493

В ході проведення ІІ Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» редакція AgroPortal.ua побувала в 20 селах, які знаходяться в різних куточках України, відвідала різноманітні цікаві туристичні об’єкти та познайомилася з надзвичайними людьми, які й роблять своє село неймовірним.

Як склалося їхнє життя після участі у конкурсі, чи реалізували вони свій туристичний потенціал та на що витратили виграні у конкурсі кошти?

Редакція дізнавалася з перших вуст!

Місце Назва села та область Сума виграшу На що витратили кошти
1 Червоне, Житомирська область 75 тис. грн Інвентар для скверу
2 Яворів, Івано-Франківська область 30 тис. грн Матеріали для ремонту будинку культури
3 Ломачинці, Чернівецька область 15 тис. грн Вуличні світильники
4 Петриківка, Дніпропетровська область 5 тис. грн Книги для сільської бібліотеки
5 Северинівка, Вінницька область 5 тис. грн Електропила
6 Седнів, Чернігівська область 5 тис. грн Вишивані сорочки для художнього колективу
7 Меджибіж, Хмельницька область 5 тис. грн Вказівні знаки до архітектурної пам’ятки — фортеці
8 Антоніни, Хмельницька область 5 тис. грн Бензопила
9 Великі Сорочинці, Полтавська область 5 тис. грн Матеріали для стенду в центрі села
10 Циблі, Київська область 5 тис. грн Спортивний інвентар для школи

Цієї весни ми побували в гостях у переможців минулорічного конкурсу — селищі Червоне, щоб подивитися на їхні здобутки та дізнатися про плани на майбутнє.

N.B! Неймовірне село України 2017: разючі зміни у Червоному

Разючі зміни в селищі дійсно здивували. За словами заступника селищного голови Олени Поліщук, щоби догодити одноосібникам, котрі живуть з продажу молока, село планує створення кооперативу. Завдяки змінам у законодавстві, з місцевого бюджету придбають доїльні установки та охолоджувальні ємності, щоби селяни не тільки не втрачали, а й суттєво збільшували свої прибутки зі здачі більш якісної продукції на місцевий завод. Подбають про дотації тим, хто утримує 5 і більше голів худоби.

Разом з експертами подумують також про переробне підприємство для ягід, якими в області стали досить активно займатися.       

Червоненська ОТГ єдина в області подала до фонду регіонального розвитку не соціальний, а саме економічний проект — спланували будівництво сонячної електростанції. Його вже обґрунтували спеціалісти з прив’язкою до місцевості. Електростанція приноситиме до 2 млн грн прибутку в рік, уточнюють у сільраді, де перестали розраховувати тільки на «проїдання» коштів, а налаштовані їх заробляти, зокрема, збуваючи електроенергію з нової станції за зеленим тарифом.

Після того, як селищний голова Юрій Ящук побував у поїздці Німеччиною як переможець конкурсу «Неймовірні села України 2017», упевненість у реалізації такого проекту стала більшою.

«Побачив, що кожен вільний клаптик землі там використовують під об’єкти альтернативної енергетики. Значить, і для нас це вже не фантастика», — переконався селищний голова.

Крім переможців конкурсу 2017 року, є чим похвалитися і селу Олександро-Калинове, що в Донецькій області, яке отримало від Посольства Франції в Україні спеціальну премію за внесок у збереження навколишнього середовища та біорізноманіття у розмірі 50 тис. грн.

Даний виграш громада села витратила на оформлення кімнати природи в місцевому музеї. 

«З 2011 року в нашому селі діє музей історії села «Довкілля», який створила та утримує ГО «Енеїда». Його відвідує велика кількість туристів, що зазвичай відпочивають у парку. Ми вирішили скористатися доступом до цієї цільової публіки і створити при музеї залу природи під символічною назвою «Неймовірна галявина», — розповідає місцевий ентузіаст-краєзнавець Андрій Тараман.

Головна ідея проекту полягає у тому, щоб у ігровій формі донести до туристів, як треба поводитися на природі, що з собою необхідно брати та як правильно сортувати сміття.

Досягнення сіл дійсно радують! У цьому році ми покажемо вам ще 10 цікавих туристичних точок нашої України і віднайдемо село, яке буде носити титул «Неймовірне село України 2018».


Іванна Панасюк, Ірина Садовая, AgroPortal.ua