Мавринський майдан — древня споруда на лівому березі річки Вовча. З висоти він схожий гігантський загадковий символ, який нагадує краба, павука або черепаху. За будовою це висока кругова конусоподібна споруда з глибокою котловиною та симетричними валами — «вусами».
Майдан — унікальна, дивом у часі збережена археологічна земляна споруда (6-8 тис. років), святилище-обсерваторія, якому було відведено важливу роль у календарному, обрядовому, духовному житті древніх поселенців. Можливо, це був зруйнований курган або ж селітроварня, проте мужні вали, які були свідками тих часів, на жаль, не розкажуть правди.
Довкола майдану справжня «українська Африка», тому якщо ви любите екзотику, вам неодмінно сюди.
У селі функціонують дві середні школи та два дитячих садочка. На базі НВК працюють швейні та тракторні класи, які дають змогу учням виходити зі стін школи спеціалістами і готовими фахівцями.
Також тут активно діють шкільний музей та еколого-натуралістичний центр, працівники якого навчають дітей охороні навколишнього середовища.
При будинку культури функціонуть музична та художня школи, сільська бібліотека з ляльковим театром «Чарівна скринька», якому вже виповнилося 95 років.
Сільська бібліотека надає селянам можливість користуватися фондом книг та періодичних видань, спілкуватись у соціальних мережах. За підтримки обласного депутата А.П. Адамського та народного депутата А.В. Мартовицького в сільській бібліотеці буде проведено ремонт та відкрито сучасний інформаційний центр.
«Я хочу, щоб у нашої дітвори був свій Діснейленд — казковий куточок розвитку і відпочинку», — мріє завідувач сільської бібліотеки Людмила Гаюн.
Декілька років тому в селі було відкрито храм Успіння Пресвятої Богородиці, настоятель якого, отець Олексій, бере активну участь у житті села.
Для збереження історико-культурних цінностей села 50 років тому був створений Історико-краєзнавчий музей, який наразі очолює Андрій Петрушенко. Музей поділений на 4 експозиційні зали: історико-фольклорний, природничий, часів Великої вітчизняної війни та періоду Радянського союзу.
Відразу навпроти музею — новозбудований дитячий майданчик, у планах у керівництва села — звести ще кілька.
А ще у селі є прекрасний парк ім. І.К. Яцуненка, Героя Радянського Союзу, меморіал слави і пам’яті, де увічнено імена межирічан, загиблих у роки Другої світової війни.
Сьогодні у сільській раді 11,5 робочих місць. Команда докладає максимум зусиль для того, щоб створити комфортні умови для проживання у селі.
«Мижиріцька сільська рада тісно співпрацює із районною радою. В минулому році на ремонт доріг було виділено 5,6 млн грн. Зробили також ремонт в амбулаторії на суму 870 тис. грн, відбудували приміщення сільради», — говорить сільський голова Олександр Луценко.
Створено комунальне підприємство, яке займається облагородженням території села, вивезенням сміття та насадженням дерев.
На території села є 2 великих сільськогосподарських господарства, 24 фермерські господарства та 56 одноосібних господарств. Завдяки їм у минулому році бюджет села поповнився на 5,9 млн грн.
Місцеві підприємці беруть активну участь у житті села: надають спонсорську допомогу на розвиток інфраструктури та на проведення святкувань.
За селом працює підприємство з виготовлення сонячних батарей. Наразі у Межиріччі є проект на відкриття заводу безалкогольних напоїв, який у 2019 році має створити 67 робочих місць для селян. Межиричани працюють і у шахтах, щоранку в село приїздить автобус, який забирає їх на шахти до Павлограда. Крім цього, місцеве населення отримує додатковий дохід, продаючи продукцію з присадибних ділянок на місцевих ринках.
Чудовим є проект «Краща садиба». Суть його полягає в тому, що в селі обираються гарні та чисті садиби, серед яких потім комісія вибирає дійсно найкращу. За перше місце винагорода складає 800 грн, за друге — 700 грн, а за третє — 500 грн. Такий конкурс проводиться вже вчетверте. Сільський голова впевнений, що саме такі конкурси допомагають людям підтримувати чистоту не лише у себе в дворі, але й навколо нього. Тому така ініціатива буде проводитися ще не один рік.
Місце розташування: Дніпропетровська область, Павлоградський район, село Межиріч.
Як доїхати: із міста Дніпра маршруткою до села Межиріч (70 км) або від міста Павлограда (13 км).
Фінал Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017». Голосуємо!