Значна частина сільгоспземель залишиться в оренді

19 липня 2021, 09:42 1343

Велика частина земель буде залишатися в оренді навіть після відкриття ринку.

Таку думку висловив генеральний директор «Української аграрної конфедерації» Павло Коваль.

Він зазначив, що обсяги орендованої землі залежать від того, яку модель розвитку сільського господарства и аграрної економіки обере Україна. Це питання напівдержавного характеру — як держава буде вимальовувати розвиток.

Зараз, за словами експерта, виробникам немає сенсу купувати землю. У власність необхідно вкласти шалені кошти, вони на орендних відносинах прекрасно себе почувають.

«Світова практика, а так буде і в Україні, свідчить, що значна частина земель буде залишатися в оренді. Ніхто не буде все купувати у власність. У власність куплять частину — світова практика показує, що від 11% до 17% буде куплено. Решта буде в оренді», — уточнює експерт.

На думку Павла Коваля, ціна землі, яка зараз складає $1-1,5 тис. за гектар, буде зростати.

Разом з тим експерт підтримав відкриття ринку землі, однак зазначив, що необхідно доопрацювати проблемні питання.  

«Безумовно, початок закладено, але варто зосередитись на питаннях, які гальмують розвиток та, безпосередньо, продаж земель. Зокрема, має бути удосконалена система моніторингу земель, попит та пропозиція земельних ділянок. Досить стримуючим фактором є технічні питання реєстрації, відсутність публічної бази попиту та пропозиції», — наголошує Павло Коваль.

За його словами, необхідно з$ясувати, хто саме пропонує землю, а хто її купує. Це потрібно для того, щоб не було «договорняків» і не було загалом дискредитовано земельну реформу.


AgroPortal.ua за матеріалами «UA: Перший»