Посуха змушує найконсервативніших аграріїв переходити на інноваційну техніку

08 квітня 2020, 10:12 3240

Українські аграрії досить добре укомплектовані традиційною сільгосптехнікою. І зараз вони цікавляться інноваціями, які допоможуть збільшити врожайність в умовах відсутності вологи.

Таку думку висловив керуючий партнер «A3Tech Україна» Марат Мінц.

«Клімат змінюється, і тому зараз гостро стоїть проблема відсутності вологи. Це вже відчули всі аграрії. Класична технологія обробки ґрунту, ті машини, якими звикли орати і дискувати, в цілому звичний набір стандартних операцій — ця технологія вже не приносить бажаного результату», — пояснює він.

Більш того, класична технологія енергозатратна і, на думку експерта, здатна завдавати шкоди в даних реаліях. Вона призводить до більшої втрати вологи, порушує структуру ґрунту, розбалансує і без того хитке становище мікроорганізмів. Адже останні два сезони змусили дивитися на новітні наукові розробки найзатятіших консерваторів у агробізнесі.

«Тому аграрій зараз буде дивитися в першу чергу не на ціну, а на можливості компанії запропонувати оптимальні технічні рішення для впровадження новітніх наукових розробок під конкретні технологічні процеси. Тобто запропонує таку машину, яка при зміні технологічного процесу на агропідприємстві зможе дати якийсь додатковий ефект в плані зниження витрат на вирощування, збільшення врожайності, підвищить якість або врятує урожай під час посухи», — прогнозує Мінц.

Він вважає, що аграрії повинні переходити на технологію мінімального впливу на ґрунт. Це машини, які перевертають пласти ґрунту, не порушують його структуру, в той же час дають йому «дихати», самовідновлюватися і конденсувати атмосферну вологу від перепадів температури.

Марат Мінц виділив два основних світових тренди в розвитку сільгосптехніки. По-перше, це упор на органічне виробництво продукції, механічні способи контролю бур'янів, що, в свою чергу, зменшує використання хімічних препаратів (контроль над використанням ЗЗР посилюється в світі). По-друге, простежується тренд до мінімального відкриття ґрунту для збереження вологи.

«Щоб в Україні сьогодні продати техніку, потрібно на 100% переконати фермера, що це не просто хороший агрегат, якісно зроблений та надійний, а що при застосуванні цього агрегату він отримає однозначно результат на виході. Тобто, з точки зору агрономії буде ефект — збереження вологи, що збільшить урожай», — зазначає експерт.


AgroPortal.ua за матеріалами «Інфоіндустрія»