Таку думку висловив директор департаменту багатосторонніх і двосторонніх торговельних угод Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Жемойда під час вебінару «Політика торгівлі агропродовольчими товарами в Європі та Центральній Азії під час пандемії COVID-19 і після неї».
«Україна зіткнулася з низкою проблем під час пандемії COVID-19. Торгівля була не такою інтенсивною, відбувався важкий стресовий вплив в окремих питаннях і складності, з якими Україні, як і іншим країнам, довелося зіткнутися. Ми спостерігали за стійкістю поставок для нашої країни і запустили ініціативу, яка стосувалася пересування товарів через кордон. Ці питання для нас були дуже важливими, тому що деякі країни навесні застосували різні обмежувальні заходи в торгових питаннях. Зі свого боку Україна спробувала уникнути обмежень, щоб показати, що ми стійкий партнер, більше уваги приділяли питанню регіонального балансу, робили різні кроки для підтримки внутрішнього балансу», — зазначає Олександр Жемойда.
За його словами, в Україні дуже хороший досвід комунікації між бізнесом, торгівлею та виробниками, що дає можливість не застосовувати більш жорсткі обмежувальні заходи в торгівлі.
«Ми спостерігали за рішеннями, прийнятими урядами інших країн, які впливали на процеси на ринку, на поведінку постачальників і споживачів, а також відстежували процеси сусідніх країн. Ми повинні були запропонувати рішення, які не обмежуватимуть торгівлю, а навпаки — зможуть підтримати національний і регіональний баланс і торгівлю», — розповідає Олександр Жемойда.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua