В сучасному динамічному і глобальному світі бджільництво повинно вийти за межі нашої вузької галузі і прийняти максимально активну участь у пошуку рішень таких ключових проблем, як забруднення навколишнього середовища і виснаження природних ресурсів, зміна клімату, бідність і соціальна нерівність, культурні бар'єри, пандемії та хвороби.

Освоївши одне з найбільших чудес природи — бджолину сім'ю та її продукцію, ми повинні подумати, як можна використовувати їх чудодійну силу для того, щоб зробити Україну кращою.

З  метою реалізації амбітного плану — визнання світом України як МЕДОВОЇ ДЕРЖАВИ, як комфортної країни щодо екології і практики збереження навколишнього середовища через сталий розвиток бджільництва України у кращих традиціях, презентую громаді Науково-Практичний Центр прикладного бджільництва та інноваційних технологій. 

Наші завдання:

Що очікуємо:

Координації бджільницького сектору в Україні щодо зайнятості сільського населення і виробництва безпечної продукції, освітянських програм, юридичного супроводу, збалансованості внутрішнього і зовнішнього ринків, контролю і впровадженню законодавчих актів, популяризації бренду українського меду, визнання бджільництва як основи збереження екосистеми тощо.

Наша команда:

Члени Правління і Ради Громадської організації «Всеукраїнське Братство Бджолярів України» (керівники територіальних підрозділів організації) , активісти організації, члени колегії організації (науковці, експерти галузі бджільництва, екології, юристи, економісти), представники партнерів — неурядових організації з екологічного туризму, екології, регіональних і місцевих бджільницьких громад, наукових і дослідницьких лабораторій, наукових закладів, неурядових організацій з маркетингу, юридичних та  страхових компаній, банків, ЗМІ.

Наш досвід:

Громадська організація «Всеукраїнське Братство Бджолярів України» у 2009 р. у Франції виборола право на проведення і провела XXXXIII Міжнародний бджільницький Конгрес Апімондії, прийнявши восени 2013 р. в Києві більше 9 тис. делегатів з 115 країн світу всіх 5 континентів. Конгрес пройшов під гаслом «Відкрийте європейський Медовий Край»  (Discover the European Honeyland).

Наукова програма Конгресу: «За межі вулика: бджільництво та глобальні виклики» об’єднала більше тис. провідних науковців з бджільництва 85 країн світу у проведенні 33 пленарних засідань і симпозіумів. Міжнародна Виставка АпіЕкспо-2013 продемонструвала світову індустрію бджільництва, залучивши більше 200 компаній і брендів світу зі всіх континентів. Переможці з 34 країн світу Всесвітнього медового конкурсу Світова бджільницька премія 2013 (World Beekeeping Awards 2013) отримали 100 медалей у 50 класах, та як найвищі нагороди — Гран-прі, Кубок Карла та Вірджинії Вебб, Срібний кубок та Дубовий щит.

Яскравим і неповторним був Конкурс «Медова Королева 2013». Офіційний  український прийом Конгресу «Українська ніч» зібрав близько 400 делегатів Конгресу. Проект «Медовий Бар» (Honey Bar) дав можливість скуштувати мед з усіх куточків світу. Відбулося шоу «Бджільницька мода», де виробники бджільницького одягу з різних країн продемонстрували свої новинки. Соціальні Проекти Конгресу «Інноваційні технології у бджільництві», «Апімондія для дітей», «Погляд на бджільництво майбутнього — галерея сучасного мистецтва» тощо — цікавили  як фахівців так і аматорів. Туристичний проект налічував 33 туристичні маршрути Україною з демонстрацією апіоб’єктів. У культурній програмі  брали участь Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. П. Вірського, народна артистка Золотий голос України Ніна Матвієнко, творчі колективи Луганського Національного аграрного університету.

І світ відкрив для себе Європейський Медовий Край — УКРАЇНУ!

Тетяна Васильківська, голова правління ГО «Всеукраїнське Братство бджолярів України»

Мультимедіа