Силосна арифметика: як тваринництво зробити рентабельнішим за рослинництво

24 серпня 2020, 07:40 1915

За правильного підходу молочне тваринництво може стати найприбутковішою галуззю агробізнесу. Цього можна досягнути за допомогою спеціалізованої годівлі з використанням якісних силосних гібридів типу Leafy-Floury від бренду UNIVERSEED.

Таку думку висловив незалежний експерт у галузі тваринництва Михайло Травецький в рамках Silage Workshop, організованого компанією LNZ Group на базі Іллінецького державного аграрного коледжу.

«Сьогодні на одній корові можна заробити $200-400, адже вартість 1 л молока становить вже понад 11 грн. При цьому собівартість виробництва молока значно нижча. Нас навчили, що на 1 корову потрібно мати 1 га кормових угідь, але це вже не так. Зараз в умовах великих компаній у середньому цей показник становить 0,7-0,6 га на одну корову. Деякі зараз вже доходять до показників німецьких ферм, яким вистачає 0,5 га, щоб нагодувати корову протягом року монокормом. Отож ми можемо з 1 га через корову отримати $400. Це цілком можливо», — зазначає Михайло Травецький.

За його словами, деякі українські підприємства, які працюють у тваринництві, завдяки правильній економіці отримують до $800 з 1 га.

«У цьому процесі важливі врожайність силосних гібридів та їх заготівля. Адже в собівартості раціону силос займає близько 30% від сухої речовини, тобто третину. Відповідно, за вартістю — це близько 20% раціону. Якщо раціон однієї корови в середньому коштує 100 грн при продуктивності корови в середньому 20 л, то ціна силосу — 20 грн. І в собівартості молока силос займає близько 10%», — розповідає Михайло Травецький.

Експерт радить сільгоспвиробникам змінювати підхід до годівлі тварин —обирати правильний корм, якісний силос, який можна отримати з найкращих силосних гібридів типу Leafy-Floury.

«Саме ці силосні гібриди здатні забезпечити більшу рентабельність молочного бізнесу через підвищену засвоюваність готового силосу, що напряму призведе до зменшення концентрованих кормів і зниження вартості самого раціону. Тому щоб впливати на 30% по сухій речовині, 20% — по раціону, найперше потрібно визначитися із гібридом, з яким ми працюватимемо, а не закладати зернові гібриди в силосні траншеї», — переконаний Михайло Травецький.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua