Рецесія в Україні буде тривалою — до 2-3 років

17 червня 2020, 09:58 2385

Карантин в Україні посилив ті проблеми, які тягнуться з минулих років. Економіку країни чекають дуже нелегкі часи.

Таку думку висловив економічний експерт Віктор Скаршевський.

«У нас триває серйозне падіння промислового виробництва. За квітень воно склало -16,2% у порівнянні з тим же періодом 2019 р. За даними компанії ICU, ВВП України просів у квітні на 12%. У порівнянні з березнем, падіння збільшилося майже втричі, і це саме по собі дуже схоже на катастрофу. Але найгірше те, що нікуди не поділися і колишні негативні тенденції: тиск міжнародних кредиторів, зростання безробіття, падіння доходів громадян. А попереду нас чекає подорожчання вартості послуг ЖКГ», — зазначає він.

Експерт підкреслив, що в найбільш чутливих галузях промисловості панує повна катастрофа.

«Так, машинобудування знизилося на 35%, а адже саме там створюється найвища додана вартість. Легка промисловість впала майже на 40%, причому це падіння продовжилося і в травні. Все це означає втрату робочих місць, різке зростання безробіття, падіння доходів і урізання зарплат. Це означає, що не буде ніяких інвестицій в модернізацію промислових підприємств. Ми увійшли не тільки у внутрішню, але і в світову кризу. Це означає, що зменшуються ринки збуту для українських товарів і сировини», — вважає Скаршевський.

На думку економіста, найсумніше, що ця рецесія може тривати невизначено довго, аж до декількох років.

«Якби ще наша економіка просіла тільки в цей один квартал, і на цьому все, але, на жаль, ми входимо в затяжну фазу рецесії. Щодо промисловості вона почалася з червня 2019-го, а в сфері торгівлі та послуг — з березня, «завдяки», в тому числі, і карантину. Якщо світовий ВВП, як очікує МВФ, впаде на 3-5%, то вся світова торгівля, за оцінками СОТ, просяде як мінімум на третину. Тож за рахунок експорту цього року Україна не зможе поліпшити показники. Оскільки рецесія в Україні буде тривалою — до двох-трьох років — це означає, що платоспроможний попит в країні різко впаде. Одним словом, нас очікують дуже важкі, смутні часи», — резюмував Віктор Скаршевський.


AgroPortal.ua за матеріалами ФАН