Про це розповів засновник ФГ «Акант» (Херсонська обл.) Віктор Помазнюк.
Він зазначив, що цього сезону гуртом за цибулю давали 2–2,5 грн/кг, тоді як господарству її вирощування коштувало вдвічі більше.
«Зазвичай ціна на цибулю в нас вища за європейську, але зараз усе навпаки: вона нижча приблизно в півтора рази, ми продаємо овоч дешевше, ніж наші колеги в Узбекистані та інших країнах Центральної Азії. Відповідно, робити ставку лише на цибулю не варто», — пояснив експерт, уточнивши, що треба диверсифікувати ризики за допомогою зернових або інших овочів.
Віктор Помазнюк додав, що в останні роки вимоги до якості підвищилися.
«Раніше питали: цибуля в лусці чи без? А тепер покупці вимогливіші, вони цікавляться, скільки на цибулині лусок. Той товар, який ми продавали десять років тому, наразі, гадаю, взагалі не знайшов би покупця. У цілому ж якість української цибулі серйозно не дотягує до європейської. Заважає те, що вирощуванням овочів в Україні займаються переважно дрібні виробники. Обробку препаратами, збирання та зберігання через обмежені технічні можливості вони проводять непрофесійно. Тому й на вітчизняних полицях маємо товар не найкращого вигляду, і питання експорту залишається відкритим», — зазначив він.
Фермер також підкреслив, що іноді неможливо прогнозувати попит.
«Для зберігання маємо сховище на 10 тис. т цибулі (з охолодженням і без). Буває, що на зберігання закладаємо до 90% урожаю. А бувають ситуації, коли все розпродаємо вже у вересні — рік на рік не припадає», — уточнив він.
AgroPortal.ua за матеріалами AgroTimes