19 жовтня 2022 року Верховна рада прийняла закон №2698, який скасував обмеження та розблокував оренду сільгоспземлі державної та комунальної власності в системі Прозорро.Продажі. Уже з 20 листопада організатори можуть оголошувати такі торги в системі.
Якщо Держгеокадастр не працюватиме на всій території України, то за таких умов всі обмеження та заборона проводити е-аукціони з оренди сільгоспземель державної та комунальної власності знову діятимуть та запускаються «ручні» процедури — без використання реєстрів та електронної торгової системи.
Для підприємців, які шукають землі для перенесення, збереження чи розширення свого бізнесу, нагадаю, що всі землі не с/г призначення державної та комунальної форми власності в обов‘язковому порядку, а також аукціони з продажу приватної землі с/г призначення (за бажанням) і далі проводяться в державній електронній системі.
Після підготовки всіх необхідних документів, організатор оформлює лот. В оголошенні про проведення торгів має бути вказано:
Після того, як сформували всі потрібні документи, через особистий кабінет на майданчику потрібно опублікувати оголошення про проведення земельних торгів.
Період прийому цінових пропозицій від учасників триває 30–45 днів. Протягом цього періоду в учасників можуть виникати запитання, наприклад, щодо особливостей земельної ділянки, проєкту договору абощо. Сповіщення про це приходитимуть на електронну пошту, тож організатори не пропустять їх. Нагадуємо, що відповідати на такі запитання — обов’язок організатора.
На редагування оголошення відводиться 2 робочих дні після оголошення аукціону. Тому варто перевірити інформацію про земельну ділянку в оголошенні та виправити можливі помилки: дозавантажити документи, скорегувати дані тощо. Після періоду редагування оголошення внести зміни буде неможливо, лише скасувати аукціон та оголосити його заново.
Скасувати аукціон можна впродовж 30–45 днів, тобто до його проведення. Анулювання аукціону після того, як він відбувся, вважається порушенням порядку проведення торгів і означає, що учасники можуть оскаржити таке рішення.
Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.