Конкурс Здоров’я поля може стати генератором нових підходів і технологій для агробізнесу

30 квітня 2021, 07:09 1790

Ми живемо в час змін: кліматичних, економічних, технологічних. Адаптація підходів і технологій — це вже навіть не питання розвитку, а питання виживання українського агробізнесу на міжнародній арені. І це стосується не лише великих агрохолдингів, а кожного аграрія.

Таку думку висловив СЕО компанії AgriLab Ярослав Бойко.

«Цього року AgriLab започаткувала ще один напрямок, окрім агроконсалтингу. Ми створюємо власну агровиробничу компанію, в якої в обробітку трохи більше 1000 га. На власному прикладі хочемо продемонструвати таким же, як і ми, господарствам, як можна збільшити ефективність завдяки впровадженню ресурсоощадних технологій та точного землеробства», — розповідає Ярослав Бойко.

За його словами, масиви оброблюваних земель мають низку критичних факторів: строкатість розподілу елементів живлення, кислотність, низький вміст органіки. Це бідні легкі піщані ґрунти з багатьма малопродуктивними зонами в межах полів.

«В Україні аналогічні характеристики мають площі в мільйони гектарів. Такі землі потребують відновлення родючості ґрунту, зменшення екологічного навантаження, ощадного управління ресурсами та новітніх підходів до виробництва. У рамках всеукраїнського конкурсу «Здоров’я поля» студенти, аспіранти, молоді фахівці можуть долучитися до створення та відпрацювання стратегії ефективного управління такими землями», — зазначає Ярослав Бойко.

N.B. Стартує всеукраїнський конкурс Здоров’я поля 

Він розповідає, що, маючи досвід знайомства зі студентами у межах навчальної програми «Агрістарт» і магістратури з точного землеробства, він знає, що сучасна молодь — креативна та винахідлива.

«Зрештою, до того, як почати роботу в агробізнесі, я й сам деякий час займався наукою. І про те, як важко аспірантам і молодим науковцям отримати доступ до реальних виробничих ресурсів чи «проштовхнути» свою ідею в агровиробництво, знаю не зі слів, а з власного досвіду. Тому з командою AgriLab ми завжди підтримуємо молодих фахівців і талановитих студентів», — стверджує Ярослав Бойко.

Більше інформації та умови конкурсу тут


Хід проведення конкурсу «Здоров’я поля» та цікаві матеріали з упровадження ресурсоощадних технологій, агробіотехнологій та цифрових інструментів у Facebook спільноті конкурсу.