Які фахівці потрібні сучасному агросектору?

16 березня 2018, 13:21 3405

Ще кілька років тому було зрозуміло, що аграрній галузі потрібні працівники не просто з набором hard skills, тобто професійними технічними навиками, глибоким розумінням виробничого процесу, знанням технології, а й з soft skills, що означає володіння методами управління, вміння мотивувати себе і команду, прагнення до постійного навчання, використання ІТ-рішень для бізнесу.

Таку думку висловила экс-директор з персоналу агрохолдингу ІМК Елеонора Євченко.

«Власне, тому ми й доповнили систему внутрішнього навчання тренінгами з фінансової та економічної складової виробництва, проектного менеджменту, міжособистісного спілкування, управління командою, роботи з емоційним інтелектом. При цьому цільова аудиторія — не тільки топ-менеджмент, а й лінійний управлінський склад, який є вкрай важливим елементом в довгому ланцюжку «глобальна стратегія компанії — кінцевий продукт», — розказала вона.

Євченко зазначила, що сьогодні катастрофічно мало людей їдуть працювати у село. Молодь неохоче обирає професії в агрогалузі та після отримання диплому сільськогосподарського вишу не бажає жити в селі, де здебільшого не облаштований побут, немає інфраструктури. Є й інший аспект — роботу в селі сприймають як непрестижну.

«Такі стереотипи доводиться ламати саме аграрним компаніям, і вони змушені шукати/вирощувати/навчати співробітників правильним і прогресивним для сільського господарства підходам до роботи. Немає значення, яка у тебе посада — помічник агронома, начальник відділу чи директор підприємства, бо сьогодні бути успішним і незамінним для компанії — це вміти прораховувати ціну свого рішення і помилки, знаходити креативні рішення проблем, вести за собою, вивчати і впроваджувати інновації, постійно вчитися та розвиватися», — пояснила директор з персоналу ІМК.

За її словами, компанії вкладають величезні кошти в розробку і впровадження нових технологій, програмного забезпечення, закупівлю обладнання та техніки й очікують, що працівники будуть використовувати надані можливості повною мірою. Успішні організації шукають співробітників, готових змінюватися, людей, якими рухають невгамовність та інтелектуальний азарт. Саме на них тримаються компанії.

«Традиційно HR-команда ІМК бере участь у заходах із залучення молодих кадрів — це ярмарки вакансій, дні молодого агронома, зустрічі в навчальних закладах. Нещодавно на такому ярмарку зі мною трапився цікавий випадок. Ми підготували презентацію компанії та програми стажування «Старт з ІМК: агрономи та інженери», і за кілька хвилин до початку виступу до мене підійшов декан одного з факультетів сільськогосподарського вишу України зі словами: «Ви їм озвучуйте, що вам не агрономи та інженери потрібні, а агроменеджери. Хороші студенти вже хочуть більше, ніж бути просто агрономами, навіть на своїй першій роботі», — розказала Євченко.

Вона зазначила, що акцент уваги саме на цьому дав свої результати.

«Кращих результатів у підготовці майбутніх кадрів можна досягти, працюючи командою: викладачі, студенти та аграрні компанії. Розуміючи це, уже зараз чимало компаній тісно співпрацюють із профільними вишами: організовують презентації, ознайомчі екскурсії на виробництво, впроваджують освітні проекти для проходження практики та стажування молодих спеціалістів. Враховуючи те, що більшість агрохолдингів спеціалізуються не на одному виді діяльності, а мають різнопланове господарство, для студентів це додаткові переваги обраної професії, безмежні можливості для успішної кар'єри», — підсумувала Євченко.


AgroPortal.ua за матеріалами Landlord