Які зміни щодо аграрних розписок закладені в новому законопроєкті

17 лютого 2020, 10:08 2629

Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок» (№2805) передбачає низку змін, які спростять і здешевлять обіг аграрних розписок.

Про це повідомив спеціаліст фінансового сектору проєкту IFC «Аграрні розписки в Україні» Кирило Мухомедзянов.

«Законопроєкт, над яким працював проєкт «Аграрні розписки в Україні», розширює бізнес-можливості, водночас зберігаючи напрацьовані практики. Так, аграрна розписка стане неемісійним цінним папером. Це буде електронний документ, який створюватиметься та існуватиме в Реєстрі аграрних розписок, з можливістю отримати друкований витяг», — розповів він.

Нотаріальне посвідчення планується зробити необов'язковим. Реєстрація можлива у нотаріуса або через особистий кабінет, додав експерт.

Кирило Мухомедзянов додав, що вартість видачі аграрних розписок стане нижчою — лише тариф реєстрів проти 150 грн за кожну ділянку і тариф реєстрів, як наразі.

«Нотаріальне посвідчення забирало на себе щонайменше 80% від вартості посвідчення аграрної розписки», — уточнив він.

Також законопроєкт передбачає прозоре оподаткування, оскільки кредитори зможуть включити аграрні розписки до своєї операційної діяльності, пояснив експерт.

«Зміни мають відбутися і в колі постачальників: планується розширити його секторами тваринництва, первинної переробки, а також сільськогосподарськими кооперативами, а не лише рослинництва, як у чинному законі», — пояснив експерт.

У документі передбачено і зручне рефінансування наданих позик шляхом продажу аграрних розписок, навіть із дисконтом.

«Завдяки певним змінам до закону ми робимо можливим довгострокове фінансування, яке дуже важливе для виробників із галузі садівництва та виноградарства», — зазначив Кирило Мухомедзянов.

Крім того, посилюється процедура примусового виконання, додав він.

Також експерт висловив сподівання, що документ набуде чинності вже в цьому півріччі.


AgroPortal.ua за матеріалами AgroTimes