Як підвищити рівень життя молочних корів?

11 червня 2018, 08:45 2176

Вивести українське молочне тваринництво на високоякісний рівень, а також експортувати продукцію за кордон допоможе дотримання ряду принципів.

Про це в рамках виставки «АГРО-2018» розповів координатор Dutch Ukrainian Dairy Project Рене Кремерс.

За його словами, необхідне зниження використання антибіотиків і підвищення рівня комфорту в утриманні тварин. Все це потрібно не тільки для того, щоб отримувати прибуток на якісній молочній продукції, але і завоювати довіру покупців.

«Для того, щоб експортувати свою молочну продукцію, потрібно серйозніше підійти до питання скорочення використання антибіотиків у молочному тваринництві. Особливо якщо говорити про китайський ринок, де вимоги до продукції вкрай жорсткі. Але найголовніше для фермера це — розуміти знаки, які подає тварина. Як говоритися, щаслива корова, щасливий і фермер», — зазначає експерт.

Рене Кремерс вважає, що в першу чергу потрібно ретельно стежити за станом здоров'я ВРХ, оскільки хворі тварини — це величезна трата часу і грошей. Іноді простіше уникнути ситуацій масового захворювання великої рогатої худоби, ніж потім справлятися з наслідками.

«У молочному тваринництві важливо не тільки заробити грошей, а й подбати про добробут корів, також фермер повинен отримувати прибуток, щоб забезпечувати виплати співробітникам, крім того — заслужити довіру серед споживачів. Поєднати все це не так вже й просто. Саме тому голландські ветеринари розробили так звані Cow signals, це 6 факторів, що впливають на добробут ВРХ у тваринництві», — зазначає він.

Тепер в Голландії, за словами Рене Кремерса, спираючись на ці фактори для молочних тваринників, проводять тренінги, які також включають практичні поради з організації роботи на фермі, підготовки корівника і т.п.

Існує кілька секретів, як зробити корів щасливішими:

- чисті напувалки — корова за день випиває більше 100 л води, якщо тварини не питимуть вдосталь, це може призвести до нестачі молока;

- м'які підстилки — коровам потрібні підстилки зі спеціальними покриттями, які будуть рівномірно розподіляти вагу тварини і не тиснути на кінцівки;

- територія для отелення — це місце повинно допомогти знизити стрес тварини;

- годівниці — кожна корова в стійлі повинна мати достатньо місця для того, щоб поїсти.

«Шість факторів, включених до Cow signals, — корм, вода, світло, простір, повітря, відпочинок. При дотриманні достатньої кількості та якості цих умов стан тварин на молочній фермі завжди буде сприятливим», — пояснює Рене Кремерс. 


Наталія Ключникова, AgroPortal.ua