Як аграрію справитись із наслідками аномальної зими

02 березня 2020, 07:15 2838

Перший суттєвий та критично необхідний для культур фактор — волога. А незвичні для території України погодні умови, що склались у 2020 році, не сприяли оптимальній перезимівлі озимих культур та накопиченню ґрунтової вологи. А це означає, що озимі вийдуть із перезимівлі ослабленими.

Таку думку в коментарі для AgroPortal.ua висловив кандидат сільськогосподарських наук, керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.

«Другий фактор, який впливатиме на розвиток культур, — тепла зима. Сезон-2020 буде доволі складним у плані контролю шкідників, оскільки цього року практично всі вони вдало перезимували. Тому варто очікувати значного поширення як ґрунтових, так і ранньопіслясходових шкідників, особливо таких, як дротяники, гусениці підгризаючих совок, жужелиці, злакові мухи, клопи, чорнотілки, попелиці», — зазначає Олександр Мигловець.

За його словами, сприятливі погодні умови складаються і для збудників хвороб. При підвищенні температури і після перших дощів аграріям можна очікувати на полі борошнисту росу, септоріоз, види іржі та кореневі гнилі (якщо в осінній період було проігноровано першу фунгіцидну обробку). Проблем зі сніговою пліснявою не повинно бути, оскільки танення снігу не відбувалось, однак для фузаріозу такі умови оптимальні. «Для попередження поширення та розвитку хвороб варто проводити профілактичні обробки фунгіцидами захисної та лікувальної дії, такими як Дезарал Екстра, Захисник Екстра, Ті Рекс. Не варто нехтувати й інсектицидними обробками, оскільки активізація шкідників буде швидкою, а чисельність — значною. Для ефективного захисту посівів доцільно проводити обприскування контактно-системними інсектицидами Жук OFF, Антиколорад Макс, Хлорпірівіт-агро», — зазначає Олександр Мигловець.

Експерт також радить, зважаючи на нетипові для культур умови, обов’язково до технології вирощування включити застосування стимуляторів росту та зокрема мікродобрив.


Людмила Лебедь, AgroPortal.ua