Інвесторам не потрібні ні няні, ні тілоохоронці

07 травня 2020, 08:10 1873

У непевності ніколи нічого хорошого немає. Це те, що я чую від представників не лише німецького, але і загалом іноземного бізнесу в Україні.

Не хочу критикувати Уряд. Просто коли уряди так часто міняються, урядовці не мають часу розібратися. Важко цілеспрямовано залучати довгострокові інвестиції у таких умовах. Потрібна сфокусована робота з інвесторами, точно знаючи конкурентні переваги України.

Казати «приходьте, у нас все класно, вкладайте гроші куди хочете» — такий підхід не переконає жодну німецьку компанію так званого Mittelstand (середній бізнес, у Німеччині часто традиційні сімейні підприємства — Прим. Ред.).

Треба знати, що відбувається на міжнародних ринках, у різних сферах промисловості і пояснювати інвестору, в чому переваги твоєї країни саме для його потреб.

Окрім цього, інвесторам не потрібні ні няні, ні тілоохоронці. (у 2018 році у Давосі мер Києва Віталій Кличко пообіцяв бути тілоохоронцем для інвесторів — Прим. Ред.) Що ж це за країна така, якщо в ній потрібні няні або тілоохоронці?

До речі, законопроєкт, який за нашою інформацією розробляється нині в Офісі Президента, передбачає особливу підтримку для інвесторів, які вкладуть понад сто мільйонів євро. Тобто для дуже великих гравців. Більшість німецьких компаній, які приносять в Україну інновації не є глобальними корпораціями, а є хоч і великим і традиційним, але часто сімейним бізнесом.

Цей бізнес став міжнародним, постійно росте і розвивається, але, як правило, не інвестує одразу у таких масштабах.

Александер Маркус, голова правління Німецько-Української промислово-торговельної палати

AgroPortal.ua за матеріалами Dw.com