На сьогодні один із таких лобістів Олексій Мушак, який, до речі, є родичем власника агрохолдингу, що має земельний банк понад 700 тисяч гектарів, знову, як і минулого року, зробив подання до Конституційного суду з вимогою скасувати мораторій.
Земля — це не просто нерухомість. Ті, хто на ній працює, розуміють, що її необхідно розглядати нерозривно з сільським господарством. Саме тому земля — не товар, а КАПІТАЛ.
І капіталом є господарство, що створене на землі, та продукти харчування, що вирощуються працею сільських сімей. І такий капітал коштує в десятки разів дорожче, ніж можна заплатити за землю. Саме продукт праці на землі є дійсним джерелом зростання заможності села та загалом економіки країни.
За роки незалежності в Україні сформувалися агрохолдингові утворення, які фактично не залишають вибору селянам на ринку оренди, а сільському малому і середньому підприємництву — на ринку продукції. Загалом їх земельний банк сягає близько 8 млн гектарів.
Звичайно, серед вітчизняних великих агропідприємств є й такі, що розвивають тваринництво, створюють робочі місця у сфері переробки, інвестують у соціальну сферу та інфраструктуру сіл. Проте це лише поодинокі виключення.
Верховна Рада вже розпочала наводити лад у земельних питаннях. Прийнято вже декілька важливих земельних законів. Зі зміною президента активніше піде боротьба з корупцією та беззаконням. Тому такі «поборники справедливості» і пришвидшуються, сподіваючись встигнути поторгувати та накупити...
Вадим Івченко, народний депутат України, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ
Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.