Люди, які досліджують питання гендерної рівності, здебільшого вважають, що значнішою є роль аграрного сектору в економіці країни, то вищою в країні є гендерна асиметричність соціально-економічних відносин. Чи підтверджується ця гіпотеза в умовах України?
Фемінізація сільського господарства в країнах з перехідною економікою, до яких належить і Україна, зазнає впливу різноспрямованих процесів. З одного боку консолідація землі та розвиток великих, експортоорієнтованих підприємств призводить до створення додаткових робочих місць. Таким чином, зростає можливість для участі жінок у процесах переходу економіки на новий технологічний рівень. З іншого боку, укрупнення підприємств веде до зниження кількості сімейних ферм і зростання міграції до міст, де є доступ до більш оплачуваної роботи. Сьогодні, згідно з Державною службою статистики, частка жінок-керівників сімейних фермерських господарств в Україні становить 25%, що на 10 відсоткових пунктів нижче, ніж у ЄС.
Читати повний текст
Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.