Бізнесу не варто займатися проблемами освіти

15 листопада 2019, 08:00 1645

Бізнесу не варто займатися проблемами освіти. Освіта і бізнес мають навчитися будувати синергійні моделі: кожен робить свою справу, в підсумку створюючи додаткову вартість.

Таку думку висловив засновник венчурного фонду Nextury Ventures Ілля Лаурс в рамках Київського міжнародного економічного форуму під час дискусії «Освіта 4.0: як підготувати людей завтрашнього дня».

«Задача бізнесу — не розвивати систему освіти, а користуватися її плодами, щоб створювати економічний продукт. Я вважаю, що кожен має робити свою справу, і задача бізнесу — заробляти прибуток інвесторам, за якими стоять різні фінансові фонди», — говорить він.

Ілля Лаурс додає, що моделей співпраці бізнесу і освіти є безліч.

«Хорошим прикладом є Стенфордський університет, при якому діє інвестиційний фонд, що вміє працювати з приватним капіталом і поєднувати ті ресурси, якими володіє університет, — говорить він. — Приватні кошти фінансуються в стартапи, які створюють робочі місця».

Також засновник Nextury Ventures стверджує, що через 10 років онлайн-навчання замінить стаціонарну освіту.

«Формальна освіта змінює свою життєву ціль. Освіта тепер служить платформою для передачі знань тим, хто дійсно хоче їх отримати. Ми живемо в часи, коли навіть нейрохірургію можна вивчити, не виходячи з дому. Тому зрозуміло, що пасивна модель навчання — коли студент приходить, і його чомусь навчають — вже віджила своє», — констатує Лаурс.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua