Агросектору найбільше потрібні трактористи, фінансисти та керівники

02 грудня 2019, 08:25 2790

Знайти роботу в аграрному сегменті зараз непросто. Хоча саме цей напрям найбільше потерпає від браку персоналу.

Таку думку в ефірі Agro.FM висловив керівник департаменту підбору персоналу напрямку агросектору Smart Solutions Антон Срібний.

«В агросекторі домінує ринок пошукача. За статистикою HeadHanter, на одного співробітника тут припадає 10 господарств. У компаній реальна боротьба, але боротьба ця — саме за якісного співробітника», — говорить він.

За словами експерта, найбільша нестача відчувається за робочими спеціальностями, починаючи від трактористів, механізаторів, агрономів.

«Агрономів насправді багато. Але хороших агрономів, які знають ринок, а ринок знає їх, небагато. За ними полюють, але вони не дуже хочуть міняти роботу», — ділиться спостереженнями Срібний.

У сегменті середнього менеджменту найбільш запитувані вакансії пов'язані з продажами техніки, ЗЗР та добрив.

Дуже відчувається потреба в працівниках фінансової сфери. За нинішньою статистикою, компанії найчастіше зверталися з проханням знайти фінансового контролера або бухгалтера.

«Якщо брати рівень керівних вакансій, то найбільше потрібні керівники підприємств, фіндиректори, головні бухгалтери», — розповідає фахівець.

При цьому заробітна плата фахівця буде залежати від конкретної компанії, в яку він йде, — її розмірів, регіону розташування, поставлених задач.

«У компанії, де штат співробітників 300 осіб, вакансія знаходиться не в Києві, а земельний банк становить 5000 га, бухгалтеру пропонують 15000 грн. Бухгалтеру в міжнародному холдингу, де потрібен відносно вільний рівень володіння англійською мовою, хороші знання міжнародних стандартів фінансової звітності, досвід управління людьми, можуть запропонувати і $5000. Аналогічно і з зарплатою агронома», — говорить він.

Срібний додає, що високою заробітна плата може бути і в регіоні. Але все-таки очолює рейтинг за рівнем оплати Київ.

«Столиця в плані заробітної плати виграє на 100%. З переїздом до Києва можна заробити в 2 рази більше. Якщо це позиція вище середньої ланки, тоді зазвичай компанія допомагає з житлом, компенсуючи ці витрати», — додає фахівець з підбору персоналу.


Ірина Кравченко, AgroPortal.ua