Колекція, яка має назву Substance, зроблена з використанням рослини рицина звичайна. 3D-друк з такого природного матеріалу зумовлює практичну відсутність відходів у процесі виробництва продукту.
Для отримання матеріалу беруть насіння рицини, яке відоме як касторові боби.
Боби містять таку токсичну речовину як рицин, тому їх не можна вживати в їжу. Проте насіння протягом деякого часу використовували у промисловості для отримання полімерної суміші, яка міцніша й легша за звичайний пластик.
Рослину також використовують для виробництва рицинової олії чи просто у декоративних цілях. Вона швидко росте у тропічному кліматі, тому може стати екологічною сировиною.
Засновник фірми Роланд Вольф пояснює, що використання швидкозростаючої рицини «зробить матеріал екологічнішим», а виробництво серії окулярів — безпечнішим для навколишнього середовища.
Щоб створити матеріал для оправи, з насіння знімають токсичну шкірку та змелюють його на порошок. Далі для отримання пасти, з якої можна друкувати 3D-об'єкти, порошок змішують з водою.
Гвинти в окулярах замінені гнучкими петлями, надрукованими на 3D-принтері. Розробники запевняють, що створена таким чином оправа є надзвичайно гнучкою та не потребує запасних деталей чи обслуговування в майстерні.
Окуляри представлені у 23 варіантах дизайну і 6 кольорах.
AgroPortal.ua за матеріалами Epochtimes.com.ua