В Австрії запустили виробництво окулярів з касторових бобів

30 серпня 2021, 06:12 1556

Австрійський виробник окулярів Rolf представив нову колекцію з оправою на основі рослин, яка друкується на 3D-принтері та не потребує гвинтів.

Колекція, яка має назву Substance, зроблена з використанням рослини рицина звичайна. 3D-друк з такого природного матеріалу зумовлює практичну відсутність відходів у процесі виробництва продукту.

Для отримання матеріалу беруть насіння рицини, яке відоме як касторові боби.

Боби містять таку токсичну речовину як рицин, тому їх не можна вживати в їжу. Проте насіння протягом деякого часу використовували у промисловості для отримання полімерної суміші, яка міцніша й легша за звичайний пластик.

Рослину також використовують для виробництва рицинової олії чи просто у декоративних цілях. Вона швидко росте у тропічному кліматі, тому може стати екологічною сировиною.

Засновник фірми Роланд Вольф пояснює, що використання швидкозростаючої рицини «зробить матеріал екологічнішим», а виробництво серії окулярів — безпечнішим для навколишнього середовища. 

Щоб створити матеріал для оправи, з насіння знімають токсичну шкірку та змелюють його на порошок. Далі для отримання пасти, з якої можна друкувати 3D-об'єкти, порошок змішують з водою.

Гвинти в окулярах замінені гнучкими петлями, надрукованими на 3D-принтері. Розробники запевняють, що створена таким чином оправа є надзвичайно гнучкою та не потребує запасних деталей чи обслуговування в майстерні.

Окуляри представлені у 23 варіантах дизайну і 6 кольорах.


AgroPortal.ua за матеріалами Epochtimes.com.ua