Морозиво і крижані напої
Як не дивно, легше стає тільки поки ми їмо або п'ємо щось холодне. А після того як морозиво з'їдено, відчуття спеки тільки посилюється. Причина в тому, що на холодний напій або продукт організм реагує тим, що намагається зігріти до температури тіла. А це значить, що ми буквально нагріваємося зсередини. Тому в сильну спеку дієтологи рекомендують пити рідину кімнатної температури.
Продукти з високим вмістом білка
Зазвичай дієтологи ратують за їжу, багату протеїном. Але в спеку організму досить важко засвоювати білок. Під час його перетравлення організм виділяє досить багато тепла — відбувається процес термогенезу. Фактично для розщеплення білка може знадобитися від 50 до 100% більше енергії в порівнянні з вуглеводами.
Таким чином, в результаті вживання м'яса та інших білкових продуктів температура тіла підвищується, і вам стає ще спекотніше.
Сечогінні продукти
До продуктів-діуретиків належать, зокрема, манго, фенхель, спаржа, селера, артишоки, банани, а також кава, чай, газовані напої та інші напої з кофеїном. З ними в спеку варто бути обережніше: вони виводять таку необхідну воду з організму. Через зневоднення нам стає спекотніше, а ймовірність отримати тепловий удар зростає.
Гострі продукти
Капсаїцин — з'єднання, що міститься в гострій їжі, зокрема в червоному перці, викликає підвищення температури тіла і змушує нас нагріватися. І хоча цей же елемент володіє жироспалюючим ефектом, у спеку гострої їжі варто уникати.
Алкоголь
Алкоголь — один із найсильніших сечогінних засобів, і в спеку може викликати сильне зневоднення, аж до теплового удару. Важливо також пам'ятати, що при вживанні алкогольних напоїв у спекотну погоду різко зростає навантаження на серце.
Спека розширює кровоносні судини, тому падає кров'яний тиск. І щоб підтримати кровообіг, серцю доводиться працювати дуже напружено. Крім того, спека посилює токсичну дію алкоголю навіть у найменших його кількостях.
AgroPortal.ua за матеріалами Life.nv.ua