«Ще зі студентських часів мені подобалося відпочивати в Карпатах. В одній із поїздок в нас із чоловіком виникла ідея пожити тут. Так я опинилася в Трускавці», — розповідає Катерина своїм підписникам в Instagram.
За освітою дівчина — викладач, працювала в школі англійської мови та давала індивідуальні уроки, згодом була перекладачем у великій компанії.
«Від самого початку я стала негласним постачальником смачних і здорових товарів для своїх друзів та родичів. Тоді я почала задумуватися: як я можу жити поруч із такими дарами і не ділитися ними з усією країною, — розповідає молода підприємиця. — Так у мене з’явився «ЇЖАк з лісу» — збірний образ продуктів із карпатського лісу».
Чому їжак? Бо саме він дбайливо збирає запаси на зиму.
Перші пів року Катерина працювала в домашніх умовах, та з часом і по мірі збільшення замовлень змушена була орендувати окреме приміщення.
Період збору трав і ягід триває з весни до пізньої осені. Наприклад, квіти первоцвіту починаютьзбирати з квітня, цвіт глоду — на початку літа. В середині червня — цвіт бузини. Ягоди — в другій половині літа.
«Спочатку ми з чоловіком збирали все самі. Та коли почали розширятися, я знайшла фанатів трав, яким вже під 70. Місцеві бабусі збирають та сушать трави, ягоди та гриби, а я в них купую вже продукцію по факту», — зазначає Катерина.
Серед цікавинок — заспокійливі чаї. Таких у «ЇЖАка» два — «Від нервів» з ромашкою, лавандою, вересом, звіробоєм, цвітом і плодами глоду, а також «Заспокійливий» зі звіробоєм, м’ятою, цвітом глоду, іван-чаєм, хмелем та пустирником.
Власники бренду запевняють: ці мікси знімають дратівливість, допомагають впоратися з безсонням та нервовими розладами.
Трави та квіти при правильному зберіганні мають термін придатності до 18 місяців, ягоди —12-14 місяців.
Серед топ-продажів онлайн-магазину «ЇЖАк з лісу» — варення із соснових шишок. «У 8 з 10 замовлень обов’язково буде варення, в складі якого молоді соснові шишки, вода, цукор та лимонна кислота. Із чаїв люди купують «Карпатську насолоду», спеції для перших страв з грибами, свіжу обліпиху з цукром та листя малини», — розповідає Катерина.
Іванна Панасюк, AgroPortal.ua