ТОП-5 невідомих фактів про туристичну Україну

20 квітня 2020, 06:17 5035

Україна має достатньо туристичних об’єктів, тому (перевірено на власному досвіді) відвідати їх навіть за рік навряд чи вдасться. Усі ці місця неймовірні, деякі з них — єдині у своєму роді.

У період карантину редакція AgroPortal.ua підготувала онлайн-мандрівку топ-5 маловідомими місцями туристичної України. Впевнені, у вас буде ще час їх відвідати.

Факт 1. Дві з трьох пірамід Європи знаходяться на Полтавщині

Перша піраміда знаходиться у селі Комендантівка. Її будували дворяни Білевичі як церкву-усипальницю. Висота цієї споруди — 15 метрів. Спорудження тодішнього архітектурного ноу-хау тривало цілих 13 років. В якості будівельного матеріалу використовувалися гранітні блоки з місцевого кар’єру, а вапняковий розчин робили на крові свіжозабитої худоби з додаванням яєчних білків. Після І світової війни церкву пограбували, а приміщення — пристосували під склад добрив. Лише наприкінці ХХ століття розпочалися спроби відродити храм-піраміду.

Друга піраміда на Полтавщині знаходиться у селі Березова Рудка. І ця піраміда також є усипальницею, проте вже дворянської родини Закревських, які були поціновувачами єгипетської культури. Зараз піраміда входить до споруд пам’ятки архітектури ХІХ ст. — палацово-паркового ансамблю садиби Закревських.

Факт 2. Скульптура «Три грації» є не лише в Луврі, але й на Житомирщині

В селищі Червоне знаходиться знаменита чи не на увесь світ скульптурна композиція «Три грації». Ця композиція колись прикрашала фонтан перед маєтком цукрозаводчика та авіаконструктора Федора Терещенка. Сьогодні вона знаходиться перед колишнім будинком культури.

«Три грації» — це чавунна копія роботи французького скульптора із Версалю, яка була виготовлена в Парижі на замовлення цукрового магната. Таких композицій у світі лише три: в Барселоні, Луврі та в смт Червоне.

Факт 3. На Тернопільщині знаходиться найдовша в світі гіпсова печера

Унікальна печера «Оптимістична» розташована поблизу села Королівка. Вона занесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та друга (після Флінт-Рідж-Мамонтової у США) за довжиною серед печер світу.

На сьогодні весь підземний простір умовно розділений на 10 ізольованих районів, кожен із яких відрізняється морфологією ходів, структурою і кольором гіпсу, кристалів. Від 2012 року в печері діють арт-музей і музей вторинних утворень.

Факт 4. Найзагадковіше місце в Україні — гора Писаний камінь

Гора Писаний камінь знаходиться на Прикарпатті між селами Верхній Ясенів та Буковець. Висота гори складає 1221 метр, а підйом на неї починається десь з рівня 800 метрів. Таким чином, туристам потрібно подолати всього лише 400 метрів. На горі Писаний камінь розташоване одне з найдавніших язичницьких святилищ. Тут є чаші (невеликі поглиблення, на стінках яких є залишки вогню). Історики припускають, що тут приносили жертву богу Сонця — Дажбогу.

Факт 5. На Хмельниччині знаходиться водоспад у вигляді Кінг-Конга

У селі Маліївці знаходиться скеля висотою у 18 метрів, з якої падає рукотворний водоспад. Форма скелі нагадує зображення Кінг-Конга. Вода до вершини скелі подавалася старим дерев'яним водогоном. В радянські часи водогін прогнив. Після цього місцеві купили металеві труби, замінили водогін, і водоспад почав знову «працювати». В самій скелі є двоповерхова печера.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua