Неймовірні пам’ятки української культури, які постраждали через війну

27 березня 2022, 07:22 4509

Повномаштабна війна на території України забирає людські життя, руйнує будинки та інфраструктуру. Від російської навали страждають й пам’ятки української культури.

Міністерство культури та інформаційної політики України звернулося до ЮНЕСКО з проханням позбавити росію статусу члена ЮНЕСКО та позбавити країну-організатора 45-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини.

Чекліст пам’яток культури, розташованих на сільських територіях, які постраждали внаслідок російської агресії

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. В'язівка, Житомирська область)

Храм побудовано в 1862 році з дерева на кам’яному фундаменті. Церкві цього року мало виповнитися 160 років.

Вознесенський храм (с. Бобрик, Київська область)

Будівництво Вознесенського храму тривало з 1994 по 1998 роки. Снаряд влучив у дах храму і розірвався в його центральній частині.

Музей Марії Примаченко (смт Іванків, Київська область)

Російські окупанти спалили історико-краєзнавчий музей, де зберігалися роботи відомої української народної художниці Марії Примаченко. Місцеві жителі врятували роботи мисткині — вони завчасно заховали їх у своїх будинках.

Георгіївська церква (с. Заворичі, Київська область)

Однокупольна дерев'яна церква Святого Георгія була збудована 1873 року за типовим проєктом. У 1998-2012 роках було проведено реставрацію храму. Під час російського вторгнення в Україну церкву було знищено ударом артилерії російських окупантів. Займання сталось від прямого влучання снаряду в купол храму.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці (с. Талаківка, Донецька область)

У храмі було пошкоджено головний купол, дах і дзвіницю. Церкву уже руйнували за часів радянської влади й відбудовували у 1992 році.

Місцеві жителі сіл та селищ впевнені, що після перемоги обов'язково відбудують пам’ятки архітектури, котрі були і залишаються окрасою їхнього краю.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua