Кожне з них здивує вас неймовірними краєвидами, цікавими музеями та загадковими храмами. Детальніше розповімо, що можна подивитися в прикарпатських селах Саджавка, Крилос і Ломачинці.
Саджавка розташована між Коломиєю, Буковелем та іншими туристичними місцями. Через село протікає річка Прут, а також тягнеться один із хребтів Карпатських гір — місцеві називають його Діл.
На території села знаходиться меморіальний комплекс борцям за волю України та ботанічний заказник загальнодержавного значення — «Тисовий заповідник». Любителі історії можуть відвідати музей історії села та каплиці, присвячені УПА.
Туристи приїжджають до Саджавки, щоб активно провести вихідні. Також у селі є каскади озер, які в подальшому можуть стати принадою для розвитку сільського зеленого туризму.
Крилос — маленьке, але мальовниче село, яке є частиною національно-історичного заповідника «Давній Галич».
Тут знаходяться два музеї: історичний, де можна побачити макет княжого Галича, а також інші історичні та церковні експонати та реліквії, та Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття під відкритим небом.
Серед інших історичних пам’яток — стародавні Успенська церква (XVI ст.) та каплиця (XV ст.). У каплиці збереглися унікальні фрагменти ще літописного Успенського храму: ніша-вівтар та кругле апсидне віконце (люнет).
На найвищій точці Крилоського городища височіє курган. У селі також знаходиться національний природний парк із центром реабілітації диких тварин.
У Крилосі є два відомих джерела: Княжа криниця та Францискове джерело. А ще, пам’ятник «Меч і рало», який знаходиться на місці, де в давнину розташовувалась перша лінія княжих оборонних валів Галицько-Волинського князівства.
Село у 2018 році посіло 2 місце у Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України», ініційованого онлайн-виданням AgroPortal.ua.
N. B. Стартує Всеукраїнський конкурс Неймовірні села України. Сталий розвиток
Родзинкою села є туристичний комплекс «Услад», що став центром креативу і всеукраїнських рекордів. Чого вартий, приміром, наймасовіший заїзд на веслувальних байдарках та каное. Або ж зварена у величезному казані порція кулешу на 2 тис. літрів, офіційно занесена до Книги рекордів України.
В Ломачинцях колись мешкав поміщик Крупенський, але про ті часи нагадують лише статуї левів, які прикрашають вхід до сільради.
Проте в селі збереглася маленька дерев’яна Михайлівська церква (1811 р.), що знаходиться під стінами нового мурованого храму. Поруч — висока триярусна дерев’яна дзвіниця. На церковному подвір’ї знаходиться капличка — сімейний склеп родини Крупенських.
Скористайтеся неймовірним маршрутом по Прикарпаттю в Google Maps, плануючи свій вікенд!
Іванна Панасюк, AgroPortal.ua