Церкоспороз — одна з найагресивніших хвороб, що загрожує посівам цукрового буряку. Ця грибкова інфекція щороку активізується влітку і продовжує завдавати шкоди аж до завершення вегетаційного періоду.
Без належного захисту церкоспороз може призвести до значного зниження врожайності та цукристості коренеплодів, іноді до 50-60%.
Церкоспороз легко розпізнати за появою на листках цукрового буряку округлих світло-бурих плям діаметром 2-4 мм, оточених червоною або червоно-бурою облямівкою. Ці плями поступово поширюються, що призводить до всихання листя і втрати фотосинтетичної активності рослин, що негативно впливає на їхній розвиток та врожайність.
В агродепартаменті LNZ Group наголошують про наслідки поширення хвороби: «Ця хвороба особливо активно розвивається за прохолодної та вологої погоди, руйнуючи листкову поверхню буряку. Після цього рослина починає відростати, але вже завдяки власним запасам цукрів. Це призводить до зниження цукристості коренеплодів та загальної врожайності культури».
Для зменшення ризику зараження посівів церкоспорозом рекомендується застосовувати такі агротехнічні заходи:
Навіть за дотримання агротехнічних прийомів церкоспороз може загрожувати якісному врожаю. Тому важливо проводити вчасні фунгіцидні обробітки. Фахівці Агродепартаменту LNZ Group за поширення церкоспорозу радять внесення фунгіцидів із лінійки бренду DEFENDA:
Для досягнення максимального ефекту важливо дотримуватися рекомендацій виробника щодо дозування та часу внесення фунгіцидів. Це забезпечить надійний захист посівів і допоможе зберегти високу якість урожаю цукрового буряку.
Юрій Нестерук, менеджер із розвитку технологій в Західному регіоні LNZ Group