Вашій увазі пропонуються поради для різних країн світу про те, як поліпшити свій раціон.
1. Їжте більше овочів і фруктів. У деяких країнах рекомендації щодо кількості порцій фруктів і овочів, які ми повинні споживати щодня, дуже конкретні: наприклад, в Греції вважається, що їх має бути шість, в Коста-Ріці і Ісландії — п'ять. Канада вказує навіть кольори овочів: один темно-зелений і один помаранчевий овоч у день. Розміри порцій варіюються в залежності від країни, але порада їсти побільше свіжих овочів і фруктів щодня міститься у всіх рекомендаціях.
2. Слідкуйте за кількістю споживаних жирів. Ця теза формулюється по-різному, але в більшості рекомендацій зазначено, що слід зменшити кількість твердих насичених жирів і замінювати тваринні жири рослинними оліями. У Греції рекомендують оливкову олію, у В'єтнамі — кунжутну або арахісову; такі відмінності свідчать про важливість наявності відповідних продуктів і про культурні уподобання населення кожної країни.
3. Скоротіть споживання продуктів та напоїв з високим вмістом цукру. На загальну думку, перероблений цукор шкідливий для здоров'я. В усіх країнах рекомендується підтримувати раціон з низьким вмістом цукру, а любителям солодкого замість перероблених солодощів і цукровмісних напоїв радять надавати перевагу фруктам.
4. Скоротіть споживання натрію (солі). У Нігерії радять поменше використовувати бульйонні кубики, на Мальті — обмежити споживання готових страв з високим вмістом натрію. З іншого боку, Колумбія пропонує їсти поменше перероблених м'ясних продуктів, консервів і розфасованих продуктів, які зазвичай містять багато солі. Так чи інакше, дієтологи всіх країн єдині в думці, що зменшення кількості солі в раціоні корисно для здоров'я.
5. Пийте воду! У рекомендаціях всіх країн йдеться про те, що вода — найкращий засіб втамувати спрагу. Зрозуміло, спочатку потрібно обов'язково переконатися в тому, що вона безпечна для пиття.
6. Якщо ви вживаєте алкоголь, знайте міру. Якщо ви дійсно вирішили випити (неважливо що: пиво, вино або міцні напої), робіть це в міру. Це загальна думка.
7. Зробіть фізичну активність неодмінним елементом свого режиму дня. Тим, у кого робота сидяча, і людям, які ведуть малорухливий спосіб життя, повсюдно рекомендується щодня як мінімум 30 хвилин в день займатися фізичними вправами. При цьому в дієтологічних рекомендаціях Беніну зазначено, що для осіб, які займаються важкою фізичною працею, додаткове фізичне навантаження не так важливе.
У рекомендаціях різних країн є багато інших хороших порад щодо здорового харчування: їжа повинна приносити задоволення (Румунія), їжте разом із сім'єю (Венесуела), підтримуйте традиційний раціон харчування (Бенін), захищайте навколишнє середовище (Катар), діліться їжею (Коста-Ріка), не переварюйте їжу (Німеччина). Бразилія пропонує альтернативний спосіб класифікації продуктів за ступенем їх переробки і рекомендує уникати харчових продуктів, які пройшли глибоку технологічну обробку. У деяких рекомендаціях з харчування зазначено також, що необхідно захищати природні ресурси і біорізноманіття планети, забезпечуючи продовольчу безпеку і харчування для всіх жителів Землі.
AgroPortal.ua за матеріалами ФАО