«Худі з целюлози — це звичайний одяг. Але коли ця річ вже буде непридатна до носіння, будь то через 3 чи 30 років, її можна компостувати або закопати у саду», — говорить співзасновник Vollebak Стів Тідбол.
У Vollebak підрахували, що худі повністю розкладеться протягом 12 тижнів, якщо воно було закопане в ґрунт, або протягом 8 тижнів у купі домашнього компосту, а ще швидше — у промисловому компостуванні.
Щоб створити таке худі, компанія проаналізувала, що носили люди 50 століть тому. «Якщо ми подивимося на людину Отзі, одного з наших предків, який був знайдений у льодах понад 5000 років тому, його одяг був зроблений з рослин, кори дерев і шкір тварин. Тож наша розробка не є якимось ноу-хау», — розповідає Тідбол.
За словами Тідбола, виготовлення біорозкладаного одягу — не проблема, набагато важче створити щось, що легко компостується і може бути виготовлене стійким способом.
«Найскладніше створити щось, що дуже швидко розкладається, не залишає сліду свого існування і на створення чого витрачається якомога менше енергії», — додає він.
Пофарбували худі за допомогою шкірки плодів граната, яку зазвичай викидають, а прошили переробленою бавовняною ниткою.
AgroPortal.ua за матеріалами Dezeen.com