Подарункова статистика
Згідно з даними опитування, проведеного Міжнародним кадровим порталом hh.ua, 52% респондентів ніколи нічого не дарують своїм колегам, 46% — іноді роблять подарунки від себе, 2% — дарують завжди.
Що стосується подарунків, то найпопулярнішим, як від колективу, так і від компанії, є гроші, далі йдуть квіти, сертифікати та солодощі. Менш популярний подарунок на роботі — квитки на різні заходи.
Що дарувати
Згідно з діловим етикетом, начальнику не прийнято підносити індивідуальні подарунки на будь-яке свято, краще вручити презент колективно. Обов'язковим правилом для подарунка топ-менеджеру є пам'ятний напис на внутрішньому боці речі. Подарунок керівнику має бути водночас нейтральним і таким, що демонструє повагу, якісним
Підлеглим прийнято дарувати речі з логотипом компанії, які можна використовувати в офісі. З одного боку, вони розцінюються як презенти, підносять корпоративний дух, з іншого — виступають як атрибут професійної діяльності.
Подарунки для колег нічим не регламентуються, все залежить від стосунків у колективі. Однак слід пам'ятати, що обдаровувати декількох співробітників краще однаковими за ціною та значущістю подарунками, щоб нікого не образити і не зіпсувати відносини.
Подарунок діловому партнерові повинен бути коректним, досить стриманим, таким, що запам'ятовується, але не нав'язливим. У його виборі насамперед цінується оригінальність. Такі подарунки завжди надсилаються разом з візиткою компанії-дарувальника. Подарунок діловій жінці не повинен бути домашнім, «по господарству», це може образити.
Іноземним же партнерам доречніше дарувати сувеніри, що мають національний колорит. Текст привітання обов'язково повинен бути мовою країни, в яку воно буде відправлятися.
Коли дарувати
Найкращий час для вручення подарунків колегам — за один-два дні до свята або у день свята, якщо це не вихідний.
AgroPortal.ua за матеріалами Міжнародного кадрового порталу hh.ua