Більше половини «білих комірців» зізналися, що фліртують на роботі. Як і очікувалося, частіше проявляють знаки уваги колегам протилежної статі саме чоловіки. Цікаво, що фліртуючи на роботі, представники сильної і прекрасної половини переслідують різні цілі. Для жінок це, швидше, гра, розвага в робочий час. А чоловіки стверджують, що таким чином висловлюють свою симпатію до колеги, яка подобається.
Більшість з тих, хто не фліртує на роботі, стверджують, що їм не властива така поведінка. Чверть опитаних відповіли, що ще не знайшли об'єкт своєї уваги. І тільки 6% соромляться або бояться осуду колег.
Як показують дані опитування, найчастіше офісні працівники проявляють знаки уваги до колег одного рангу. Однак 8% чоловіків і 12% жінок дозволяють собі фліртувати з керівником. А один з дванадцяти опитаних «заграє» навіть з клієнтами.
Більшість «білих комірців» не бачать в офісному флірті нічого поганого. Майже дві третини вважають, що флірт не заважає тоді, коли він доречний — не обтяжує його учасників і не змушує відчувати себе незручно. При цьому чоловіки більше схильні вважати, що це допомагає розрядити ситуацію і поліпшити відносини, тоді як жінки в два рази частіше говорили про те, що флірт на роботі призводить до непорозумінь і недоречних ситуацій.
Як же будуть реагувати чоловіки і жінки, якщо колега протилежної статі почне з ними фліртувати? Дві третини «білих комірців» приймуть або проігнорують залицяння в залежності від симпатії/ антипатії. Кожен п'ятий чоловік і кожна десята жінка відповість взаємністю на знаки уваги з боку колеги. Ще 6% чоловіків і 15% жінок проігнорують таку поведінку. Також респонденти пропонували свої варіанти можливої реакції:
1. «засміюся у відповідь»
2. «прийму флірт, але не буду відповідати взаємністю і переведу розмову на іншу тему»
3. «коректно поставлю на місце»
4. «дам відсіч такій поведінці»
5. «постараюся пояснити, що це не доречно»
6. «все буде залежати від настрою».
AgroPortal.ua за матеріалами Міжнародного кадрового порталу hh.ua