9 ідей, які гідні премії за внесок у збереження навколишнього нас середовища.
1. Азійські супермаркети використовують бананове листя замість пластикової упаковки
Супермаркет Rimping в Таїланді запустив справжній флешмоб, коли почав використовувати бананове листя в якості органічної альтернативи пластику. Ініціативу підхопили не лише тайські, але і в'єтнамські фірми. Покупці зустріли таку заміну позитивно: вони з більшою охотою купують овочі, якщо бачать, що вони загорнуті «в це прекрасне бананове листя».
«N.B.!» Бананове листя як альтернатива пластику
2. Індійська фірма робить з органічних матеріалів стаканчики
Компанія Banana Leaf Technology використовує бананове листя в промислових масштабах. Фірма особливим чином обробляє органічний матеріал, щоб він тримав форму, не розкладався і був захищений від бактерій. Після такої обробки листя може служити упаковкою не тільки для сухих продуктів, але і для рідин.
3. Американські вчені навчилися очищати стічні канави водоростями
Вчені з Університету Райс в Х'юстоні навчилися використовувати водорості для очищення муніципальних стічних вод. Протягом 14 тижнів експерименту дослідники вирощували різні штами в 12 басейнах під відкритим небом. Виявилося, що водорості в каналізації не тільки нормально розвиваються, але і переробляють понад 90% нітратів і 50% фосфору. Очищені таким чином стоки можна зливати у водойми без шкоди для них.
4. Британці вперше створили посуд із виробничих відходів
Англійська майстерня Grandy представила колекцію посуду, виробленого виключно з битої кераміки, скла і кам'яних відходів. Фірма провела масштабні наукові дослідження, вивчила склад глини і глазурі, які зазвичай використовуються у виробництві посуду, придумала, як отримати потрібні компоненти з відходів. В результаті вийшли симпатичні та практичні тарілки і чашки, які можна мити в посудомийці та гріти в мікрохвильовці.
5. Компанія в США виробляє зелений бетон і цемент
Американська фірма навчилася виробляти цемент і бетон, які викидають в атмосферу на 70% менше вуглекислого газу. Виявляється, ці матеріали займають третє місце з вироблення CO2. Зелений бетон і цемент не тільки викидають менше шкідливого газу: при їх виробництві використовується значно менше прісної води і нафти.
6. У Панамі будують село з пластикових пляшок
Канадський емігрант Роберт Безо зібрав понад 1 млн пластикових пляшок і знайшов їм нестандартне застосування. Він придбав ділянку в 33 гектари на панамському острові Бокас-дель-Торо і почав будувати екологічно чисте село. Каркаси будинків він варить з металевої арматури, а потім наповнює їх порожніми пляшками. Пластикова тара виявилася гарним будівельним матеріалом: зокрема, вона відмінно захищає від спеки.
7. Італійська фірма розробила соковижималку, яка робить стаканчики з шкірки апельсинів
Дизайнерська фірма Carlo Ratti Associati розробила соковижималку, яка не тільки робить апельсинові фреші, але і знаходить застосування шкірці, що залишилася після вичавлювання. У машину вбудований 3D-принтер, який прямо на місці переробляє кірки і друкує з них одноразові стаканчики. Таке ось безвідходне виробництво.
8. У Австралії сміття ловлять рибальськими сітками
Дві дренажні сітки для збору відходів були встановлені в заповіднику Хенлі в Австралії. До цього робочі збирали сміття вручну, ККД їхніх дій був невисокий. Сітки виявилися набагато продуктивніше: всього за кілька місяців вони зібрали 370 кг сміття, викинутого відвідувачами в місцеві водойми.
«N.B.!» Ранкова кава // Новий девайс від забруднення водойм
9. У Гонконзі складають фотороботи людей, що кидають сміття, на основі ДНК
Неурядова організація Hong Kong Cleanup придумала оригінальний спосіб, як покарати злісних порушників чистоти і порядку. Активісти зібрали сміття на вулицях і взяли з нього зразки ДНК. На їх основі вдалося скласти фотороботи порушників. Плакати та інтерактивні дошки з портретами розмістили в людних місцях, щоб показати: жодна людина, що викидає сміття в недозволеному місці, не залишиться анонімною. Кампанія допомогла трохи притупити гостру проблему зі сміттям у Гонконзі — за даними цієї ж організації, щодня городяни виробляють 16 т сміття.
AgroPortal.ua за матеріалами Adme.ru