Високоякісне насіння кукурудзи є передумовою якісного та стабільного врожаю. Тож під час вибору гібридів зверніть увагу на низку важливих критеріїв.
Група стиглості (ФАО)
Гібрид кукурудзи слід обирати за групою стиглості (ФАО), яка найбільше підходить до визначеної зони вирощування.
Краще комбінувати і вирощувати одночасно кукурудзу з різними термінами дозрівання, щоб мінімізувати втрату врожаю за виникнення стресових умов протягом усього періоду вирощування.
Багато захворювань кукурудзи присутні у прихованому вигляді в ґрунті. Їх складно виявити, а внаслідок цього — й уникнути зараження, навіть за дотримання правильної сівозміни та всіх агротехнічних заходів. Тому слід обирати стійкі до захворювань гібриди кукурудзи. Це дозволить значно заощадити на фунгіцидах або не застосовувати їх зовсім.
Кукурудза дуже вимоглива до вологи, особливо в другій половині вегетаційного періоду. Під час вирощування культури в посушливих регіонах необхідно вибирати стійкі до посухи гібриди. А холодостійкість особливо важлива за ранніх строків висіву культури.
Цей показник особливо важливий під час вирощування кукурудзи на зерно. Вологість зерна на момент збирання повинна становити не більше 20-25%. Низька інтенсивність вологовіддачі може істотно відсунути терміни збору врожаю і підвищити собівартіть вирощування кукурудзи, тому краще вибирати гібриди з високою швидкістю віддачі вологи зерном.
Ця характеристика гібриду дуже важлива під час збирання врожаю кукурудзи. Збирання стійких до вилягання гібридів проходить набагато легше, швидше і без помітних втрат, також дозволяє господарникам розтягнути цей період у часі у разі виникнення несприятливих умов, таких як дощі чи ранні сніги. Також цей показник дуже важливий під час вирощування кукурудзи на силос. Ці гібриди мають більшу кормову цінність і також збираються з меншими втратами вегетативної маси.
Майже всі гібриди кукурудзи підходять для вирощування за технологією No-till, але краще уточнити це питання перед придбанням насіння.
За матеріалами агродепартаменту компанії LNZ Group