Наразі підприємство обробляє близько 8 тис. га. Основні напрями діяльності — рослинництво та тваринництво. Сівозміна господарства досить різноманітна та насичена зерновими, технічними, олійними та багаторічними культурами.
У господарства практикуємо традиційну технологію обробітку ґрунту, яка щороку забезпечує стабільні та прогнозовані врожаї. Працювали й за мінімальної технології. Окремі поля засівали напряму, але результат нас не задовольняв, тому використовуємо давно перевірену, освоєну та відпрацьовану до дрібниць технологію. Основою парку нашого господарства є техніка іноземного виробництва».
Із оновленням парку тракторів постало питання підбору відповідного реманенту для них. В силу того, що ми маємо потужніші трактори, зокрема CLAAS AXION 950, підбирали під них і обладнання. Компанія «ЛАН», яка є офіційним дилером компаній CLAAS та BEDNAR у нашому регіоні, запропонувала нам передпосівні компактори SWIFTER SE10000 і провела показ цього агрегату. Компактор повноцінно відпрацював зміну під час осінньої посівної кампанії, тож ми мали змогу оцінити його можливості й у нічний час доби, навіть під час випадання дощу. На власні очі побачили потребу підготовки машини до роботи, її обслуговування, мали змогу оцінити витрату палива енергозасобом, що «тягав» SWIFTER. Нам все сподобалося. Тому вирішили його придбати.
Для мене, як інженера, головними критеріями вибору машини були надійність та простота її експлуатації. Але хочу також відмітити технологічність агрегата: незважаючи на доволі велику ширину захвату — 10 м, компактор відмінно копіює поверхню поля, точно витримує глибину обробітку по всій ширині захвату, якісно вирівнює поверхню.
Наразі агрегат повноцінно відпрацював у нашому господарстві два сезони. Його наробіток становить 6,7 тис. га. Експлуатуємо його з одним із двох тракторів (який вільний. — Прим. ред.) — John Deere 8430 або CLAAS AXION 950. Обидва трактори відмінно працюють із цим агрегатом. Але різниця в потужності тракторів майже в 100 к.с. все ж таки дається взнаки: витрата палива із John Deere становить 4,5-6,3 л/га, AXION споживає 4,5-5,8 л/га. Глибина обробітку — 4-6 см. Середня робоча швидкість John Deere — до 9 км/год, AXION працює на швидкості 13-14 км/год. Відповідно, продуктивність також різна: від 120 га/зміну із John Deere до 170 га/зміну із CLAAS.
Але хочу відмітити, що це не максимальні можливості агрегату, адже ми не «відпускаємо» його далеко від сівалки (можна сказати, що його продуктивність обмежена можливостями сівалок).
За період експлуатації із агрегатом не виникло жодних питань. Робочі органи мають високий ресурс: наразі ми лише замінили робочі органи, що слідують за колією трактора.
На агрегаті встановлено якісні підшипники, які мають відмінний захист: ми багато заготовляємо сіна та соломи, і наявність на полях шпагату — звичне явище. Втім, це не проблема, адже захист підшипників має спеціальну конструкцію, яка унеможливлює намотування шпагату, рослинних решток та потрапляння пилу, що гарантує довготривалу та безвідмовну роботу підшипникового вузла.
Однозначно — агрегат відмінний!