Ріпак озимий останніми роками перейшов до розряду високопрофесійних культур. І це не дивно, зважаючи на мінливі погодні умови і часту відсутність вологи на момент посіву, через що отримати рівномірні сходи культури є вкрай складним завданням. Та попри це рентабельність вирощування ріпаку порівняно з багатьма культурами й кращі можливості озимих у використанні наявних запасів вологи порівняно з ярими, особливо в Степовій зоні, зберігають зацікавленість у вирощуванні цієї культури.
Водночас дедалі складніше стає керувати ростом і розвитком рослин в осінній період, адже неоднорідні сходи та розвиток рослин часто додають нам клопотів. Тому ефективне управління цими процесами задля забезпечення оптимальної фази розвитку рослин на момент входу в зиму, адже від цього безпосередньо залежатиме майбутній потенціал урожайності, має вкрай важливе значення. Крім того, підвищується і вагомість фунгіцидного захисту ріпаку, оскільки протягом останніх сезонів ми відмічали зростання тиску хвороб загалом і поступову зміну їх видового складу, що залежало від погодних умов конкретного року.
Напередодні старту посівної кампанії сезону 2025–2026 рр. пропонуємо розглянути найбільш поширені питання проблематики осіннього захисту ріпаку, а саме регуляції росту, і спробуємо дати на них відповіді.
Завдяки комбінованому вмісту діючих речовин (250 г/л дифеноконазолу + 125 г/л паклобутразолу) Сетар® має низку принципових переваг, які вирізняють цей препарат з-поміж решти фунгіцидів — регуляторів росту:
Ми бажаємо вам гарних, прибуткових урожаїв з препаратами компанії «Сингента»!
Олександр Соловйов, менеджер з технічної підтримки фунгіцидів на польових культурах, компанія «Сингента»