Дах багатоповерхівки перетворилася на справжнісіньку еко-зону: там є і сад із зеленню, і пальма в горщику, і вазони. Крім того, там встановлений вулик, де чоловік поселив бджіл.
Пасічник переконує: «ще не вечір», і мріє облаштувати цілий відпочинковий куточок. Замість руберойдового покриття він збирається облаштувати штучний трав’яний настил, де буде вирощена клумба або й навіть сад.
Міні-пасіка існує вже досить давно — майже чотири роки. Саме там, біля міського парку, бджілки проживають та трудяться увесь цей час.
«Я тримаю вулики у селі, недалеко від Луцька. Їх у мене 12. Іноді мені хочеться бути біля них ближче, спостерігати за ними. У мене обставини склалися так, що бджоли захворіли, і я вирішив поставити вулик на даху. Знаю, що таке практикують у Японії, Німеччині, здається, і в Англії. Сам живу на дев’ятому поверсі, часто до них піднімаюся», — розповідає пасічник.
За словами Юрія Мещерякова, не було б такого щастя, якби не його сусіди, що не нарікають на його захоплення та не бояться.
«Бджоли нікого ще не покусали. Ви знаєте, друге щастя, коли живеш у таких будинках, як мій, — це хороші сусіди. У мене дуже хороші сусіди, підтримують мене. Один сусід віддав мені цю пальму. А я їм помагаю медом, даю віск, прополіс», — хвалиться Юрій.
За спостереженнями чоловіка, бджоли у місті почуваються так само добре, як і в природних умовах. Єдине, що трохи відрізняється в таких умовах — це мед. Він, звичайно, не такий екологічно чистий, яким міг би бути на селі.
І все ж, така еко-пасіка є дуже вигідною. З одного єдиного вулика він отримує до 200 л меду, адже бджоли — запасливі комахи, які часто роблять «зайвий» мед для наступних поколінь.
За розповідями Юрія, його бджоли ніколи не нападають на людей — вони здатні на це, лише якщо знадобиться захищатися. Свої слова підтверджує діями — відкриває вулик голими руками з незахищеним обличчям. Бджоли хоча й хвилюються, але не жалять.
Бджоляр без страху дістає з вулика мед голими руками, і бджоли не заважають йому. За його словами, існує недоведена наукою теорія, згідно якої ці корисні комахи здатні впізнавати свого пасічника.
AgroPortal.ua за матеріалами «Таблоїда Волині»