Made in Ukraine // «Зелені» рішення: посуд із соломи і вітрогенератор на балконі

04 серпня 2016, 07:00 4521

Українці розробили проекти «зеленого» дружнього до клімату підприємництва. Вони представили свої розробки на зустрічі європейської програми ClimateLaunchpad у Києві.

«Ми намагаємося дати людям те середовище спілкування, натхнення, розуміння ринків і проектування нових моделей, де вони зможуть ефективно спрацювати», — розповів на відкритті співзасновник і голова правління Greencubator Роман Зінченко.

Одноразовий посуд, який стає добривом

Був представлений одноразовий посуд з пшеничної соломи і крохмалю. Він не має обмежень у функціональності і стане вдалою альтернативою пластиковому, адже відразу після використання його з легкістю можна перетворити на добриво.

Бургери з білком харчових личинок

Для вирощування 1 кг яловичини витрачається більше 15 т води. Метану скотарські ферми викидають досить багато. Звичні для східної кухні цвіркуни і личинки набагато ефективніше перетворюють корм у білок з мінімальною кількістю води. Бургери з білком харчових личинок можуть бути смачніше і корисніше для здоров'я, ніж червоне м'ясо.

Джерело фото: Markus Spiske, unsplash.com
Джерело фото: Markus Spiske, unsplash.com

 Міні-теплиця для риб в акваріумі

Відходи з акваріуму можуть підживлювати зелень, спеціальний спектр LED-лампи — забезпечувати ефективний ріст рослин, а коріння фільтрувати воду. Таким чином можна отримати два види продуктів на малій площі з мінімумом енергії — рибу і зелень. А якщо використовувати цю технологію в жаркому кліматі, сонячні батареї можуть забезпечити теплицю незалежною енергією.

Вітрова панель для генерації електроенергії на балконі

Ми звикли до контурів вітротурбін схожих на пропелер, з неймовірними діаметром ротора. Але вітрогенератори можна виготовляти у формі плоских панелей. Тоді їх можна буде розмістити на балконі.

Джерело фото: Karsten Würth, unsplash.com
Джерело фото: Karsten Würth, unsplash.com

Інвестування в проекти відновлюваної енергетики по всьому світу

Дослідники пропонують за аналогією з системою «Спільнокошт» колективно інвестувати, наприклад, у сонячну енергетику по всьому світу. Вони створили платформу Global Crowdfunding for Renewables для тих, хто хоче за $20 стати акціонером вітроферми в Кенії або сонячної станції на Закарпатті.

Енергетичні рішення для домогосподарств

Часто люди, які прагнуть економити і використовувати «зелену» енергію, не мають інформації про технології для себе. Ідея нового стартапу для вирішення цього енергетичного питання — створити майданчик для знайомства покупців з постачальниками енерготехнологій, і допомогти їм економити через колективні закупівлі, порівняння характеристик і цін.

«Нинішні екологічні та кліматичні виклики людства і планети — результат поламаних, руйнівних бізнес-моделей, якими наповнена сучасна економіка. Нова зелена економіка — це можливості на трильйони доларів, і українцям важливо включити 3 емоції: інтерес, страх і жадібність, і почати заробляти на цьому», — резюмував Роман Зінченко.

На початку осені розробники представлять свої проекти на національному фіналі в Одесі, а топ-3 команди з України відправляться на Європейський фінал в Таллінні, де поборються за звання кращого клінтек-стартапу Європи і приз — 10 000 євро.


AgroPortal.ua за матеріалами «Української правди»