Основна функція бору в рослинах визначається тим, що він входить до структури клітинної стінки рослини, і за його нестачі клітинна стінка буде недостатньо еластичною, що часто призводить до зменшення врожайності сільгоспкультур.
Розвиток ріпаку восени характеризується активним збільшенням кількості клітин в конусі наростання і наступним збільшенням розміру цих клітин в зоні кореневої шийки і стрижневого кореня. І якщо в цей період буде навіть незначний дефіцити бору, і як наслідок — проблеми з еластичністю клітинних стінок, спостерігається пошкодження у вигляді дуплистості кореневої шийки і кореня ріпаку, що в свою чергу порушує постачання елементів живлення і води в рослину, знижує зимостійкість, є джерелом розвитку хвороб.
Наявність хоча б одного з вищеперелічених факторів робить ефективним позакореневе підживлення ріпаку бором в осінній період.
Взагалі ріпак виносить з 3 т урожаю 200-400 г бору з кожного гектара. З них 25% використовується восени, тобто 50-100 г. Звісно, не стоїть завдання забезпечити повністю рослину бором через лист, це прерогатива кореня. Але слід підстрахувати кореневе живлення і зняти можливий дефіцит цього елементу в період формування кореневої шийки. Тому, з практичного досвіду, одноразове внесення 100-150 г на гектар бору на слабких і середньорозвинутих посівах ріпаку закриває проблему і є економічно вигідним заходом. Якщо ж посіви сильнорозвинуті, планується вхід у зиму в 8 і більше листків — рекомендується застосувати дворазове обприскування бором нормою 150 г/га.
В портфелі DEFENDA є DEFENDA Бор. Для забезпечення рослини бором бажано внести до входу в зиму за два прийоми по 1 л/га борвмісних добрив із 150 г/л бору, що дасть можливість сформувати нормальний корінь.