Високотехнологічні дрони стали звичним явищем для українських аграріїв, оскільки дозволяють підвищувати ефективність вирощування сільгоспкультур. Водночас використання цієї технології не вимагає від сільгоспвиробників інвестицій у власний парк дронів — економічно вигідніше звернутися до компанії, яка надає ці послуги.
Надійним партнером для фермерів у питаннях залучення до агрономічних заходів дронів є компанія LNZ Group, команда якої вже понад 7 років займається впровадженням сучасних технологій, які застосовуються в сільськогосподарській галузі.
Не таємниця, що найкращі результати дрони показують під час обприскування та внесення препаратів на полі. Втім, аби отримати запланований результат, під час роботи з БПЛА потрібно знати чимало технічних нюансів. Особливо коли йдеться про точні обробки та біозахист посівів (трихограму).
Якісно виконувати роботи з внесення агропрепаратів за допомогою БПЛА просто і складно водночас, адже необхідно чітко розуміти, що таке агродрони, та вміло користуватися цим інструментом. Це обладнання має безліч технічних параметрів, які потрібно правильно налаштувати перед початком роботи.
Приміром, для коректної роботи дрону на полі необхідно звернути увагу на такі моменти як: ефективна побудова місій та польотних завдань, під час яких потрібно вирахувати оптимальну для цієї місцевості висоту польоту (м), ширину захвату (м), швидкість польоту (м/с), норму виливу на гектар (л), турбулентність потоку, щільність туману з якісно-кількісним дисперсійним розпилом (мкм), кут атаки факельного розпилу (градус), оптимізацію маршруту (%) тощо.
«Обов'язково врахуйте висоту оброблюваної культури, щільність перекриття в міжряддях, швидкість та напрямок вітру на ділянці, температуру та вологість повітря, УФ-індекс тощо. Крім того, оператор дрону, який здійснюватиме обробку, повинен приділити увагу тому, які саме види агропродуктів будуть внесені на полі. Це можуть бути як контактні, так і трансламінарні системні препарати, які своєю чергою поділяються на групи — гербіциди, фунгіциди, інсектициди, десиканти, мікроелементи. Також не слід забувати про їхні хіміко-фізичні властивості та сумісність (діюча речовина, препаративні форми СП, Г, ВР, ВК, КЕ, ВРГ, ВДГ, КС, СК та рН цих продуктів). Важливо дізнатись, чи змішуватимуться ці препаративні форми в бакові суміші з додаванням поверхнево-активних речовин (ПАР), прилипачів, ад'ювантів, стимуляторів, регуляторів, сурфактантів тощо», — радить керівник напряму дронів у DEFENDA Дмитро Запорожський.
За його словами, всі види БПЛА є відмінним інструментом для виконання низки завдань в агробізнесі, але для цього необхідно, аби людина, яка здійснює обробку, мала відповідний досвід. Тому варто звертатись до компаній, які професійно займаються обробками полів дронами. Такі оператори мають чималий стаж роботи і відповідні практичні навички — тому вірогідність помилки при внесенні препаратів зводиться до нуля.
Активно розвиваючи агровиробництво, насінництво та дистрибуцію, компанія LNZ Group вивела на український ринок новий бренд генеричних засобів захисту рослин DEFENDA, до лінійки якого увійшов 71 препарат. Логічним продовженням стало те, що компанія почала розвивати напрям із внесення лінійки агропрепаратів за допомогою дронів.
«Сім років тому ми розпочали роботу ще з дронів Agras MG-1 та Phantom 2. На той момент нам здавалося неможливим те, до чого ми сьогодні прийшли. Але світ високотехнологічних розробок не стоїть на місці, і це колосальний прорив у розвитку аграрного сектору. Стало зрозуміло, що БПЛА та всі їхні види є відмінними інструментами для виконання певного роду завдань в агробізнесі», — засвідчує експерт.
«З кожним роком ми накопичували знання та вміння, поєднуючи це із агрохімічними дослідженнями, оскільки БПЛА не є кінцевою формою для вирішення аграрних питань. Хоча на сьогодні ми з упевненістю говоримо, що це можливо, і навіть більше: за певних польових умов БПЛА — це єдине можливе рішення для господарства», — впевнений Дмитро Запорожський.
Особливий акцент фахівці роблять на внесенні живого матеріалу та біологічного захисту — трихограми. Побутує думка, що ці продукти неефективні, а подекуди і зовсім не працюють. Але на практиці це не зовсім вірно. Часто оператори дронів відмовляються від цього виду робіт, не знаючи тонкощів. Для досягнення результату важлива якість біопродукту, а також те, як його розмістити/розкидати на полі в проблемних зонах росту сільгоспкультур, не пошкодивши його при цьому, витримавши чіткі параметри, зумовлені різними факторами. Йдеться про температуру, вологість, швидкість вітру, технічні умови, такі як швидкість, висота, ширина внесення, механізм розкидання, лінійна маршрутизація. І лише після цього можна побачити ефект і реальний результат виконаних робіт.
На сьогодні основною метою компанії LNZ Group є задоволення потреб фермерських господарств та інших сільськогосподарських структур у різних видах послуг — від внесення всіх агропрепаратів до біологічного захисту (трихограми), від простого моніторингу та складного фенотипування до мультиспектральних досліджень із подальшим аналітичним висновком. І переконують, що головний рушійний фактор для компанії при виконанні поставлених завдань — це завжди чесний результат.
Ірина Озтурук за матеріалами LNZ Group