До вашої уваги список ознак неправильно звареної кавової класики. Отже, давайте запам'ятаємо, як повинен виглядати якісний напій.
Капучино
Йтиметься про ознаки «мокрого капучино». Це спосіб приготування напою, який вважається найбільш сучасним і використовується в більшості закладів.
Напій повинен подаватися в акуратній чашці об'ємом не більше 180 мл — тільки так зберігається найкращий баланс молока і кави.
Рідина не повинна бути дуже гарячою. Температура подачі — 50-60°С.
Границя між рідиною і молочною піною не повинна бути помітна.
Малюнок на піні (якщо він є) повинен виглядати контрастним і максимально простим. Не варто вестися на складний лате-арт, його в хорошому капучино не буде: техніка вливання складних малюнків завдає шкоди текстурі напою, порушуючи відчуття його кремовості. При цьому прості сердечка, гілочки і смайли цілком прийнятні.
З тієї ж причини порушення консистенції на поверхні не повинно бути ніяких сиропів і посипань.
Піна повинна бути консистенції, близької до талого морозива, збитого в блендері. Вона не повинна бути пузирчастою, дірявою і пористою. Ідеал — шовковиста, м'яка, глянцева, еластична, що складається з мільйона мікроскопічних бульбашок. До слова, за правилами вона не з'їдається ложкою, а випивається разом з напоєм.
Еспресо
Правильний обсяг — 30-40 мл.
До еспресо повинні подавати склянку води, яка випивається перед самою кавою з метою підготовки смакових рецепторів.
Напій повинен бути щільним, трохи тягучим.
Піна також повинна бути щільною, однорідною, без бульбашок, світло-коричневого кольору. Якщо на піні розриви, напій недоварили. Якщо вона неоднорідного кольору, напій переварили.
Також піна повинна бути живою, тобто відновлюватися після перемішування напою.
А найголовніша ознака по-справжньому якісного напою — хороший еспресо не хочеться запити.
Лате
Правильний обсяг — 200-360 мл. Але, наприклад, в США лате традиційно подають в чашках по 400-600 мл.
Піна повинна бути не такою густою, як в капучино, і приблизно 4-6 мм заввишки, не більше. При цьому вона повинна мати таку ж однорідну консистенцію, без повітряних великих бульбашок.
Не варто брати напій з цитрусовими сиропами: від них швидко скисає молоко.
Американо
Правильний обсяг напою — 120-160 мл.
Гіркий напій з сильним кислим або паленим присмаком — ознаки неякісно звареного американо. У хорошого напою повинен бути м'який, ненав'язливий і досить приємний смак.
Гіркуватий смак і аромат також можуть свідчити про те, що в кавомашині залишився старий кавовий порошок.
На пінці не повинно бути білих плям: вони говорять про надлишки кофеїну в чашці.
Американо не повинен бути приготований способом прямого проливання, коли в холдер засипається кава, вставляється в кавоварку і через кавову таблетку в чашку наливають 150-160 мл напою. При такому приготуванні в напій починають надходити небажані компоненти, вміст кофеїну в ньому помітно вище: часто перевищує добову норму для здорової людини (420 мг кофеїну) і тягне за собою погіршення самопочуття відразу після вживання напою. Фахівці називають ефект від такого напою «ударом Тайсона по печінці». Щоб убезпечити себе, варто або заздалегідь уточнити, як готується напій, або попросити еспресо і гарячу воду окремо. Власне, саме так і готують правильний американо: додають еспресо в гарячу воду або навпаки.
AgroPortal.ua за матеріалами Аdme.ru