Розсадні ящики
Ідеально стають на будь-яке підвіконня і зручні в користуванні. Ящики краще не використовувати, якщо ви не плануєте пікірувати культури. Також вони не підходять для рослин, які погано переживають пікірування через крихкість кореневої системи — огірки, баклажани, перці. У подібні ємності добре сіяти насіння томатів.
Касети і лотки
Лотки — це великі ящики, розділені внутрішніми перегородками, а касети — маленькі стаканчики, які з'єднані між собою за принципом ємностей для йогурту. В конструкції вже передбачені отвори для стоку зайвої води. У кожної касети — невеликий об'єм, а тому рослини не переростають. У цих ємностях не вирощують рослини з корінцем-стрижнем — перець і баклажани, оскільки їхньої висоти просто не вистачить для нормального росту розсади. Лотки і касети підходять для посіву та вирощування до пікірування насіння томатів та капусти.
Торф'яні таблетки
Це — дрібний спресований торф, що «тримається» за рахунок тоненького, але міцного матеріалу. У таблетки вже додані всі поживні речовини для кращого росту розсади. Вибирайте вироби діаметром від 2,4 до 9 см. Щоб вони набули своєї форми для посіву насіння, опустіть їх у воду і дочекайтеся, поки обсяг таблетки збільшиться у 5-7 разів, після чого дістаньте з води і дайте стекти краплям. Насіння висівають у спеціальне заглиблення зверху. Торф'яні таблетки — ідеальний варіант для розсади цибулі, капусти і квітів, а у великих виробах (7-9 см) вирощують розсаду огірків, динь і кавунів. Для томатів, перцю і баклажанів такого об'єму буде недостатньо.
Торф'яні горщики
Ці вироби повністю виправдовують свою назву, оскільки на 70-80% складаються з торфу та на 20-30% з паперу. Пористі стінки прекрасно пропускають повітря і вологу, тому рослини в них комфортно себе почувають. При висаджуванні рослини поміщають в посадочну лунку разом із горщиком. Він перегниє в землі та стане відмінним добривом. У горщиках з торфу добре вирощувати кавуни, дині та огірки, а також ті сіянці, які не переносять пікірування, — перець і баклажани. Підходять вони і для розсади капусти та томатів.
Саморобні ємності
Шкаралупа яєць, одноразові стаканчики з пластику, обрізані пляшки, упаковки з-під соку або молока, стаканчики від йогуртів або сметани, старі газети, картонні основи-втулки з-під паперових рушників. Все це багатство є у будь-якої господині, а тому не коштує ні копійки. В пластику потрібно обов'язково зробити дренажні отвори.
AgroPortal.ua за матеріалами Nday.te.ua