Купивши зв'язку зелених бананів і не з'ївши все відразу, легко можна помітити, як ці фрукти поступово покриваються темними плямами.
«Правильними» є такі, як можна побачити під номерами від 5 до 7. По суті, чим темніший банан, тим більше в ньому позаклітинного білка — ФНП.
Абревіатура «ФНП» розшифровується як фактор некрозу пухлини, основна функція цього білка полягає в тому, що він перешкоджає росту пухлинних клітин і запобігає їх поширенню. А разом з антиоксидантами, яких в бананах також велика кількість, ФНП зміцнює імунітет.
Як з'ясували японські дослідники, перезрілий банан містить найбільшу кількість клітковини, вітамінів С, В і калію.
Також банани мають антикислотні властивості, через що вони добре борються з печією. Завдяки великій кількості калію і малій — натрію, банани радять їсти в профілактичних цілях проти інсультів, серцевих нападів, анемії. Ці фрукти підвищують продуктивність, наповнюють організм енергією та допомагають впоратися депресією (в них міститься високий рівень триптофану, який наш організм переробляє в серотонін, — той самий «гормон щастя»).
Що ж стосується зелених бананів, то вони можуть бути навіть більш «правильними», ніж перезрілі. Зокрема, в них мало цукру, завдяки чому їсти їх можна навіть людям з другою стадією діабету. Крім цього, через високий вміст крохмалю незрілі банани швидше викликають відчуття ситості.
AgroPortal.ua за матеріалами Lifter