Для всіх тих, хто любить вирощувати та збирати трави, ми підготували наступні рекомендації.
Коли збирати
Трави для сушіння збирають, коли вміст в них ефірної олії знаходиться на піку, а це відбувається в період появи листків. Тому намагайтеся зібрати урожай до утворення квітів. Сонячне тепло змушує ефірні олії, що знаходяться в рослині, випаровуватися і наповнювати повітря ароматом. З цієї причини найкраще збирати трави вранці, коли сонце тільки що потрапило на листя.
Як збирати
Для зрізу трав використовуйте ножиці. Обрізайте лише свіжі листочки і не більше однієї третини росту рослини.
Як сушити
Класичний спосіб висушування трав — підвісити їх у сухому приміщенні. Це може бути навіть кімната у вашому будинку чи квартирі, тоді трави створять чудовий аромат, теплу та заспокійливу атмосферу. Слідкуйте за тим, щоб пряме сонячне світло не потрапляло на трави, адже це погіршує їхню якість.
Трави з підвищеним вмістом води (такі як базилік, цибуля, кінза, петрушка та м'ята) сушаться надто повільно, тому їх краще висушувати на підвіконні — так, щоб повітря циркулювало під ним.
Сушити трави можна і в духовці: головне — встановити найнижчу температуру, адже при високій аромат погіршується.
Як зберігати
Як тільки трави стають крихкими на дотик, їх вже можна готувати до зберігання. Висушені трави потрібно промити, а потім зберігати в скляних ємностях у прохолодному темному місці.
AgroPortal.ua за матеріалами Мodernfarmer.com