1. Думай, що купуєш та приносиш додому
Купуючи продукт потрібно звертати увагу на його упаковку. Наприклад, купувати молоко не в пакетах, які не приймають на утилізацію, а в скляних пляшках. Ще один важливий нюанс — звертати увагу на те, у що ви складаєте свої покупки.
2. Розділяй
Всі тверді побутові відходи сортуються на дві категорії — органічні й неорганічні. Звичайне відро для сміття можна пристосувати для компосту, де накопичуються харчові відходи. Щодо неорганічних відходів, то вони поділяються на такі, що можна утилізувати, і такі, що утилізації не підлягають (прозоре пакування, непрозорі білі, жовті та чорні пластикові пляшки та білі стакани від йогуртів).
3. Здавай та закопуй
Якщо органічні відходи йдуть в компост, то неорганічні можна здавати і отримувати за це гроші. Відро з компостом можна закопувати, а відсортовану неорганіку здавати у спеціальних пунктах.
4. Нікому не потрібна неорганіка
Відходи, що не приймають і не переробляють просто накопичувати деінде.
5. Насолоджуйся
За місяць експерименту у вас збереться неорганіка, яку не приймають у пунктах вторсировини. У Маріанни її вага склала 550 грамів. Для порівняння: звичайна сім’я в середньому збирає щодня 2 кг сміття, тобто 60 кілограмів за 30 днів.
AgroPortal.ua за матеріалом Mariannaboyko.com