Аграрний лайфхак // Як правильно вибрати червону ікру?

07 січня 2019, 06:57 3826

Холодець, салат Олів'є, мандарини і, звичайно ж, червона ікра — головні атрибути святкового столу.

Як правильно вибрати червону ікру? За різними підрахунками, до 60% червоної ікри, що продається в Україні, є контрафактною. Незважаючи на це, вона має постійний попит. Червона ікра мало того що просто смачна, це дуже цінний продукт з живильної точки зору. У ній містяться жири, вітаміни і мінерали, а також близько 30% білка, який легко засвоюється організмом, і за цими ознаками перевершує багато продуктів, в тому числі м'ясо.

Вашій увазі пропонуємо декілька порад, користуючись якими ви зможете безпечно обрати якісну ікру до святкового столу.

Звертайте увагу на дату упаковки ікри. Видобуток червоної ікри ведеться в липні-серпні. Якщо на кришці вказано будь-який інший місяць, значить, солили ікру морожену, або фасували вироблену раніше. У будь-якому випадку якість червоної ікри буде не на висоті.

Купуйте ікру в скляній, а не металевій тарі. Прозоре скло дозволяє розглянути колір, розмір і якість зерна. Якщо ікра виглядає так, ніби покрита інеєм, вона фальшива. Крім того, скляна тара — хімічно нейтральна і в ній не відбувається процес окислення.

Перед покупкою обов'язково поцікавтеся у продавця, коли була відкрита ємність. В основному на вагу надходить ікра в пластикових ємностях від 0,5 до 5 кг. Це швидкопсувний продукт, після відкриття ємності термін його зберігання 24 години. Для продовження її придатності недобросовісні продавці додають в ікру емульгатори на основі формальдегідів.

Якісна червона ікра має пахнути свіжою рибою. У штучної в якості аромату використовують оселедцеві молоки, тому підробку видає сильний рибний запах. На смак вона жорстка і дуже солона.

Слід вибирати ікру першого сорту. Це гарантія того, що в банці ікра тільки одного виду риби, все ікринки приблизно однакового діаметра, без пошкоджень і пружні. Кількість солі не повинна перевищувати 4-6%.

Дешеве не значить гірше. Різниця в ціні різних видів ікри пояснюється не відмінністю їхніх поживних і смакових властивостей (вони приблизно однакові), а складністю видобутку. Наприклад, чорна ікра дорожча за червону тільки через те, що її в природі менше. Осетрові важче видобуваються, ікру вони можуть давати, тільки коли досягають 10-річного віку. А золотиста царська ікра (має янтарний колір) видобувається з осетрових старше 60 років.


AgroPortal.ua за матеріалами Асоціації рибалок України