Цікавий факт: щодня в світі випивається 3 мільярди чашок чаю.
Не пийте чай на порожній шлунок
Міцний чай негативно позначається на роботі таких органів, як шлунок і селезінка, і пити його на голодний шлунок категорично заборонено. Особливо тим, хто має проблеми з органами шлунково-кишкового тракту.
Не пийте дуже гарячий чай
Гарячий чай обпікає горло, потім стравохід і шлунок. І якщо короткочасні зміни не дуже помітні, то постійне вживання занадто гарячого чаю може змінити слизову цих органів, що призведе до порушень і больових відчуттів. Температура чаю не повинна перевищувати 56 градусів.
Не пийте холодний чай
Холодний чай також має негативний накопичувальний ефект. Від постійного вживання холодного чаю виникає утворення і скупчення мокротиння, і пов'язати це з чаєм при встановленні діагнозу не спадає нікому на думку.
Не пийте занадто міцний чай
Чай — джерело кофеїну і таніну, які у великій кількості провокують головні болі, безсоння і прискорене серцебиття.
Не заварюйте чай занадто довго
При тривалому заварюванні поліфеноли й ефірні масла, що містяться в чаї, починають окислюватися, що позначається на смаку, кольорі та ароматі напою, а також знижує його поживну цінність і знищує вітаміни.
Не заварюйте чай багаторазово
Перша заварка листя — це 50 відсотків усіх корисних речовин, друга — 30, третя — всього 10, а решта заварки не несе абсолютно ніякої користі. Це не стосується пакетованого чаю, який можна заварювати лише раз.
Не пийте чай перед їжею
Чай сприяє розрідженню слини, підвищується апетит, але при цьому смак їжі втрачає свою яскравість — їжа здається прісною. Оптимально — випивати чай за півгодини до основного прийому їжі.
Не пийте чай відразу після їжі
Будь-яка рідина після їжі знижує концентрацію шлункового соку, що сповільнює травлення і порушує його. Таке ж правило, як і перед їжею — пийте чай через півгодини після.
Не пийте вчорашній чай
Заварений чай після доби стояння не містить жодних вітамінів, а також може містити бактерії. Максимум, де можна використовувати вчорашній чай, — це при полосканні зубів для зміцнення емалі та промивання очей при запаленнях.
AgroPortal.ua за матеріалами Foodandmood.com.ua